Демонтаж Росії. Світ немає інших варіантів
Поки Росія – велетенська імперія, вона лишатиметься небезпечною для всіх
Генерал «Бен» Годжес III, екскомандувач армії США в Європі (нині очолює кафедру стратегічних досліджень Першинга в Центрі аналізу європейської політики) заявив, що вважає цілями США в цій війні «де-імперіалізацію» Росії. «Як на мене, ми спостерігаємо початок кінця РФ в нинішньому вигляді. Ми маємо бути готові до цього... Ми не були готові до кінця СРСР».
***
Ідея демонтажу Росії як єдиного дієвого запобіжника наступним агресивним нападам поступово поширюється серед союзників. Це добре.
Адже Годжес пише саме про це: поки Росія – велетенська імперія, вона лишатиметься небезпечною для всіх.
Репліка щодо неготовності США до розпаду СРСР, очевидно, є відсилкою до величезної кількості програм фінансової, гуманітарної, технічної підтримки СРСР і потім Росії, бо Білий дім чомусь очікував анархії і якихось ще загрозливих наслідків розвалу. «Ніжки Буша» – один зі складників, котрий дозволив зберегтись РФ як цілісному величезному уламку СРСР замість розвалитись ще тоді, в ранніх 1990-х, на десяток-два-три безпечних національних держав.
Ймовірно, теперішній аналіз вказав на хибність тодішніх побоювань і тодішніх рішень з підтримки. Отже, таких помилок США більше не допускатиме. Тобто, від союзників, якщо тенденція збережеться і розвинеться, можна очікувати контролювання процесу розвалу – але самому процесу вже ніхто не заважатиме і не намагатиметься його вповільнити.
Хоча варто визнати, що таку позицію поки розділяють далеко не всі. Зокрема, американські демократи вже демонструють занепокоєння можливим розвалом і його наслідками та збирають гроші на стримання цього процесу.