Соборність має дуже високу ціну. Чи готові ви як платники податків узяти на себе вантаж відбудови Донбасу?

Соборність має дуже високу ціну. Чи готові ви як платники податків узяти на себе вантаж відбудови Донбасу?

Поклавши руку на серце, скажіть чесно: ви справді вірите, що теперішнє населенння ДНР-ЛНР, яке вже другий рік живе в самопроголошених республіках, коли-небудь стане українськими патріотами

Соборність має дуже високу ціну. Соборність вимагає однозначних відповідей так/ні. Третього варіанту немає. Соборність перед усіма ставить дуже конкретні, не емоційні, холоднокровні питання. А саме:

1. Поклавши руку на серце, скажіть чесно: ви справді вірите, що теперішнє населенння ДНР-ЛНР, яке вже другий рік живе в самопроголошених республіках, коли-небудь стане українськими патріотами – так чи ні?

2. Чи готові ви вже завтра прийняти назад в Україну кількасот тисяч громадян, які навіть не приховують свого негативу стосовно України – так чи ні?

3. Чи готові ви на наступних виборах дати право голосу тим громадянам, які з підскоком ходили на сепаратистський референдум і підтримували від’єднання від України – так чи ні?

4. Чи готові ви як платники податків узяти на себе грандіозний вантаж фінансування відбудови Донбасу, зруйнованого бойовиками – так чи ні?

5. Чи готові ви особисто (не хто-небудь, а ви особисто) їхати на Донбас, коли все вляжеться, і сіяти серед місцевого населення вічне, добре, українське – так чи ні?

6. Питання до тих українських патріотів, які, дякувати Богові, встигли виїхати з Донбасу і зараз живуть у Львові чи деінде. Чи плануєте ви повертатися назад жити в рідний Донецьк та Луганськ – так чи ні?

7. Питання до донбаських біженців. Якщо, не дай Боже, незабаром відбудеться активізація військових дій в АТО, чи підете ви добровольцем зі зброєю в руках захищати свою рідну домівку від ворога – так чи ні?

8. Як ви думаєте, якби подібна катастрофа сталася з Галичиною – чи приїжджали б сюди донбасці воювати за українську Галичину так само завзято й відчайдушно, як наші галичани поїхали воювати за український Донбас – так чи ні?

9. Питання до україномовних українців. Соборна Україна – це двомовна Україна. Без знання російської мови ви не можете влаштуватися на роботу в українському Харкові, Херсоні, Одесі, Миколаєві та половині країни. Живучи в Україні, ви мусите знати російську. Ну бо так є. «Украина – единая страна». Ви готові погодитися на фактичну двомовність заради соборності – так чи ні?

10. Запитання до російсьмовних українців. Ви нарешті за чверть століття можете досконало вивчити українську мову заради соборності – так чи ні?

11. Запитання до греко-католиків. Соборна Україна – це православна Україна, причому ортодоксальна, зі значним впливом Московського Патріархату. Цього не зміниш. Ви погоджуєтеся на московське православіє як атрибут соборної України – так чи ні?

12. Сучасна Україна – родом із совка. Це проявляється в культурній практиці, фільмах, музиці, книгах, меморіальному епосі. Ви готові прийняти пост-радянську матрицю соборної України як довготривалу дійсність – так чи ні?

13. Україна на всіх виборах демонструє кардинально різні політичні орієнтації. В різних кінцях країни люди обирають діаметрально протилежні партії. Ви готові толерувати ріст рейтингів ОпоБлоку та його сателітів заради соборності – так чи ні?

Повторюю: соборність має дуже високу ціну. Її треба платити. Це не взяти табличку «Україна єдина», зробити класну фотку і виставити її в фейсбук, тут розуму багато не треба. Соборність вимагає дуже серйозних компромісів.

Facebook