Звернення до польського Сейму – чорна пляма на весь рід 148 депутатів
Нещодавно як грім серед ясного неба Україною поширилась новина про те, що 148 народних депутатів звернулися до Сейму Республіки Польща
Нещодавно як грім серед ясного неба Україною поширилась новина про те, що 148 народних депутатів звернулися до Сейму Республіки Польща з проханням «визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу та засудити злочинні діяння українських націоналістів». На переконання так званих «парламентарів», «різне трактування Волинського злочину вбиває клин між двома країнами». Ця заява викликала широкий суспільний резонанс не тільки в Україні, а й в усьому світі. Адже вперше у світовій історії державні діячі однієї країни звернулися до іншої з проханням публічно принизити їхню націю, їхніх героїв. Серед зрадників України – 119 «регіоналів», 23 комуністи і 6 позафракційних «тушок». Цей вчинок не просто принизив підписантів, він ліг ганебною чорною плямою на весь їхній рід і на їхніх нащадків.
Нагадаю, що початком конфлікту між українцями і поляками стали події на Холмщині 1942 року. Після того, як полум'я перекинулося на Волинь, Галичину і Лемківщину, почалася справжня війна між двома підпільними рухами – Українською Повстанською Армією і Армією Крайовою. Боротьба точилася саме на українській території – проти поневолювачів з Польщі, які прийшли на наші землі. Повстанці УПА боролися за свої родини, свою свободу, за право мати вільну Українську державу. З обох сторін загинули тисячі людей, а скористався цими жертвами Совєцький Союз, який запровадив червону владу як в Україні, так і в Польщі. Деякі сучасні польські історики чомусь дуже однобоко оцінюють українсько-польське протистояння у ХХ столітті – згадують, що нібито польська сторона була у ролі жертви, натомість замовчують причини виникнення конфлікту – «пацифікація», знищення українських церков, трагедії 1943–46 рр. на Лемківщині, Підляшші, Волині, Сокальщині, Равщині і Холмщині, коли поляки мордували і вбивали десятки тисяч людей,тільки за те, що вони були українцями. Траплялися випадки спалення цілих сіл, польські головорізи приходили по ночах і вирізали цілі сім'ї. Всі безумства оскаженілих від безкарності поляків годі й перелічити…
Позиція депутатів від Партії регіонів та їхніх поплічників комуністів чітко показує їхнє антиукраїнське нутро. Об'єднавшись із польськими шовіністами, вони вирішили показати, що поняття патріотизму, національної гордості та гідності є для них абсолютно чужими. Хвилю обурення на Рівненщині викликав той факт, що одним із підписантів цього ганебного звернення виявився депутат-мажоритарник Микола Сорока. Прикметно, що обрали його в окрузі, до якого входить місцевість, що постраждала від польського гніту – Рокитнівщина, Володимиреччина, Сарненщина і Зарічненщина. Звичайно, що оцінку діям депутата дадуть виборці патріотично налаштованого Полісся на наступних виборах до Верховної Ради.