Потрібен свій Кадиров: названо три варіанти розвитку війни на Донбасі
Як можна покінчити з конфліктом на Сході України
В України є три варіанти розв’язання конфлікту на Донбасі. Варіант перший: нанести потужний удар, кинути війська. Але мені здається, що ніхто зараз в Україні воювати, кидати людей в цю м'ясорубку, зовсім не хоче. Про можливість мобілізації - це порожні слова, не підуть люди, і все.
Варіант другий: розтягувати це нескінченно, стріляючи один в одного. Це може тривати скільки завгодно довго.
І варіант третій: проводити переговори, тільки не з Москвою, а безпосередньо з польовими командирами. А чому, власне, ні? Ось і Надія Савченко до цього закликає. У такій пропозиції міститься абсолютно елементарна думка: війну або воюють, або тягнуть, або замиряються. А щоб замиритися, потрібно вести переговори з цими «моторолами» і «гіві». Як Росія з Чечнею замирилась? Знайшли ось такого Кадирова, дали йому грошей, домовилися. Тому треба знайти таких, які менше залежать від Росії, або перекупити їх. Природно, якщо б Кадирову безпосередньо платили інші країни, наприклад, Саудівська Аравія, то, звичайно, ці переговори проходили б важко.
Ще один шлях - це чергові «Мінськ - 3», «Мінськ-4» – нескінченний ряд натуральних чисел. Я думаю, що інфантильні надії «зарубіжжя нам допоможе» - це несерйозно, - скільки могли, допомогли. Ентузіазм зарубіжжя, схоже, сильно охолов за ці роки, їм це набридло. Правда, є в України ще один козир. Коли (мабуть, цієї осені), все-таки опублікують звіт по «Боїнгу» і буде офіційно заявлено, що його збила Росія, напевно, це може якось вплинути на ситуацію. Але це дійсно останній козир, якщо до того моменту не зіб'ють ще один «Боїнг».
Єдине реальне питання зараз полягає в тому, чи скасують санкції проти Росії на початку наступного року. У європейців, особливо в малих державах Східної Європи, де деякі політики елементарно куплені за гроші, а деякі просто мають свої інтереси, є сильне бажання санкції скасувати. При цьому на збереженні санкцій наполягають США і Меркель (канцлер Німеччини Ангела Меркель, – «Апостроф»). Тому все буде залежати від того, якою буде ситуація в США і Німеччині, що буде з мадам Меркель. Багато чого буде залежати і від того, що буде відбуватися в Росії. Наприклад, якщо нафта знову впаде до 30 доларів, і за долар будуть давати 80 рублів, то, зрозуміло, що в такій ситуації Росія буде більш поступливою. Якщо нафта буде коштувати близько 60 доларів, а долар - 40 рублів, то, відповідно, і Росія буде більш впевнено поводитись.