Протести в Росії. Кремль обрав два шляхи боротьби з ворогами

Арешти мітингувальників у Москві
Фото: EPA/UPG

Провінція не дуже турбує Кремль в сенсі протестної активності

Ще близько місяця тому, коли обговорювалося питання про те, як протидіяти акціям 12 червня, я говорив публічно, що буде дві стратегії. Перша полягає в маніпуляціях та махінаціях з місцем проведення заходу, що ми і спостерігали. Друга стратегія – превентивне затримання опозиційних активістів, що ми зараз спостерігаємо. Що символізує типовий та передбачуваний сценарій роботи російських правоохоронних органів.

Що стосується затримань в Москві, Петербурзі та провінції. Провінція не дуже турбує Кремль в сенсі протестної активності. Кремль вважає, що політична ситуація там так чи інакше під контролем. Тому навіть численні акції і виступи не загрожують стабільності.

Інша справа – Москва і Петербург, де зосереджена основна маса активних незадоволених городян. Так званих освічених городян, які становили кістяк протестів на Болотній площі та проспекті Сахарова наприкінці 2011 та на початку 2012 років. Тому столиці в цьому сенсі приділяється особлива увага. Тим більше, що в столиці знаходяться знакові фігури протестів, а за межами столиці їх значно менше.

Затримання Олексія Навального пов'язане з тим, щоб не допустити його превентивно на мітинг. Хоча мітинг вже йде, але це позбавляє його картинки з Навальним. З точки зору Кремля, у Навального немає можливості для агітації і підвищення власної політичної капіталізації. Хоча це не зовсім так.