Кремль погано усвідомлює, що близькосхідний гамбіт втягує Росію у «новий Афганістан»
Теракт в Анкарі - аномальний, бо після таких терактів хтось має обов’язково взяти на себе відповідність, особливо, якщо його виконали смертники (за «логікою» терористів, інакше просто немає сенсу їх проводити). Але всі потенційні виконавці мовчать.
Теракт в Анкарі - аномальний, бо після таких терактів хтось має обов’язково взяти на себе відповідність, особливо, якщо його виконали смертники (за «логікою» терористів, інакше просто немає сенсу їх проводити). Але всі потенційні виконавці мовчать. Теракт – це ілюстрація клубка суперечностей, в які потрапили і Туреччина, і Близький Схід.
Постраждалі демонстратори - ніби прокурдські активісти і їхня діяльність навряд чи подобається Ердогану. Але курди чинять реальний спротив ісламістам, які оголосили війну і їм, і офіційній владі Туреччини. Підозри, насамперед, падатимуть на них, але через парламентські вибори, які відбудуться через тижні, замовників будуть шукати і всередині країни…
…Можна точно стверджувати, що близькосхідний гамбіт не матиме швидкого вирішення. На Близький Схід зараз роблять ставки і геополітичні гравці, які творять світовий порядок, і агресивні міжнародні політичні рухи, які намагаються цей порядок поламати, і Росія, яка є чимось середнім між першим і другим. Для нас це, в принципі, непогано, бо гамбіт чим далі глибше втягує Росію у «новий Афганістан». Росія це ще погано усвідомлює, бо ще сподівається щось виторгувати з Заходу або спровокувати зростання цін на нафту. Але щоби з таким розмахом грати з світовими гегемонами, і з світовим тероризмом, треба мати інший рівень технологій, і самому, як мінімум, не бути сировинною державою.
…Попри суботню трагедію в Анкарі, я би був спокійним за Туреччину. Вона має сильну армію, і вона є членом НАТО. А вони там, у НАТО, своїх не кидають.
Источник: Facebook