Економічні відносини між країною та її окупованими територіями
У світі немає єдиної практики...
У світі немає єдиної практики економічних відносин між країною та її окупованими територіями, або територіями зі складним статусом. Між Вірменією з Карабахом та Азербайджаном не існує торгівлі, хоча час від часу трапляється скандали що торгівля трохи існує за посередництвом Грузії та Ірану... Акцент економічних відносин між Ізраїлем та Палестиною у тому, що Ізраїль докладає чималих зусиль для економічного стримування автономії. А от підприємства сепаратистського Придністров’я мають пільгову торгівлю з ЄС, хоча формально «ПМР» ніким не визнана. Отож, практика доволі гнучка, і ключове питання тут - який формат відносин з сумнівними територіями якнайкраще відповідає поточним інтересам безпеки країни?...
Логічно, аби формат наших відносин з тимч. окупованими територіями будувався на таких підходах: 1) жодної торгівлі, однак можливості для громадян перевозити товари для особистого, а не комерційного вжитку; 2) жодної «електрифікації», але якщо це зараз потрібно з огляду на тактичні інтереси (брак вугілля, загроза екологічної катастрофи, тощо) необхідно задекларувати, яким чином і коли «електрифікація» окупантів буде припинена.
І ще - критично важливо знайти консолідоване рішення активістів і уряду. Світ не любить будь-чого гібридного, і якщо подібні рішення ухвалюються не владою, у світу може скластися враження, що уряд не контролює не лише окуповані території, а і решту власної землі.
Источник: Facebook