Цинічний обман виборців, або Ще раз про декларації Ганни Гопко
Цинізм відповіді Чесно перевершує навіть словесну еквілібристику так званих дорослих політиків
Чесно і вкрай цинічно
Відверто кажучи був заскочений суттю відповіді Руху «Чесно» на моє звернення щодо маніпуляцій із деклараціями про статки Ганни Гопко. Насправді, цинізм відповіді перевершує навіть словесну еквілібристику так званих дорослих політиків. Отож формально Ганна Гопко та її колеги по фракції використали законодавчу прогалину щодо необхідності подання серед інших документів на реєстрацію в ЦВК декларацію про доходи. Закон про вибори передбачає цю процедуру, а от під час дочасних виборів ця норма випала з Закону. А оскільки межа передвиборчого популізму давно вийшла з берегів, чи б пак - «пустилася берега», то, звісно, що йти на вибори краще із верстви «гнаних і голодних», без квартир (які насправді є, але записані на когось), без банківських рахунків, без «мейкапу», з єдиними думками, як прожити в Києві на мізерну депутатську зарплату та ще й злітати з шефом на Мальдіви. Тому підміна Ганною Гопко формулярів декларування статків – це, звісно, за формою не злочин, але за суттю - це цинічний обман виборців. Невідомо, чи голосував би виборець за список реформаторів із десятками квартир, земельних ділянок і кругленькими банківськими рахунками. Чи є це європейською практикою? Не думаю.
Але Рух «Чесно» своєю відповіддю засвідчив, що і в цензорів прийнятні подвійні стандарти, гра з правилами, а не за правилами. Помічати скалки в «чужих» і не звертати уваги та ще й покривати колоди в «своїх». У минулому скликанні це закінчилося відбілюванням колеснічєнків та царьових. Відомо, чим це закінчилося для країни. А для першої хвилі «чесних» це закінчилося м’якими депутатськими стільцями у олігархічних фракціях. Чим для країни закінчиться нинішня сліпота - сказати важко. Але, якщо чесно, мені з цього дуже сумно…
А насамкінець, рух «Чесно» схоже чесно витер відповідь на моє попереднє звернення… Принаймні не можу його відшукати на їхній сторінці