Чому Онуфрій не говорить віруючим про необхідність залишатися вдома на Великдень?
«У що бити ще вас, що продовжуєте свою затятість?»
Сказати, що вражений - нічого не сказати...
Після прочитання звернення митрополита Московського Патріархату в Києві владики Онуфрія ніякі інші стримані слова не приходять на думку, як слова Господні з книги пророка Ісаї:
«У що бити ще вас, що продовжуєте свою затятість? Уся голова у виразках, і все серце зачахло.» (Іс 1:5)
Кілька тижнів всі хто лиш може, спонукають громадян залишатися вдома.
Наша Церква вустами рішень Синоду, звернень Предстоятеля - закликає ЛИШАТИСЯ ВДОМА. Пояснюючи це християнським обов‘язком турботи про ближніх.
Інші конфесії роблять такі ж заяви.
Навіть особисто Московський патріарх - закликає лишатися вдома.
А митрополит Онуфрій, після скандалу навколо масових зібрань у Чернівцях та Рівному, після повідомлень про 90 хворих у Лаврі, після госпіталізації митр. Павла, який місяць тому закликав «нічого не боятися і всім приходити» - звертається до пастви.
Фактично промовчавши останні дні й тижні, коли треба було говорити ледь не кожні кілька днів, пояснюючи вірним і духовенству, що слід робити - він каже:
«Цього року свято Святої Пасхи у нас особливе через вірусну хворобу, яка розповсюджується земною кулею. Тому сповіщаю вас, дорогі брати і сестри, що у храмах Пасхальні богослужіння будуть звершуватися. Хочу втішити тих, хто через хворобу або З ЯКИХОСЬ ІНШИХ ПРИЧИН залишаться вдома: ви не будете покинуті, ви зможете побачити Пасхальну службу по телебаченню.
Завдяки владі, яка пішла нам на зустріч, Пасхальна служба буде транслюватися на телеканалах «Україна» та «Інтер». Ті ж віряни, ЯКІ ПРИЙДУТЬ НА БОГОСЛУЖІННЯ, стоятимуть і МОЛИТИМУТЬСЯ НА ВУЛИЦІ, дотримуючись усіх необхідних санітарних норм.» (виділено мною)
Ані слова про НЕОБХІДНІСТЬ залишатися вдома.
Ані слова про те, що масові заходи заборонені.
Ані слова про чіткі роз‘яснення, які були отримані від Національної поліції, що скупчення біля храмів - не повинні мати місця.
«У що бити ще вас, що продовжуєте свою затятість?»
Ми теж хочемо, щоби люди молилися на Великдень у храмах - але зараз вони мають залишатися вдома! Приклад Лаври наочно пояснює - чому.
Сподіваюся, що за дні Страсного тижня вдастся достукатися до свідомості керівництва МПвУ, щоби вони заявили хоча б те, що заявив їхній патріарх. Не треба більшого - просто процитуйте слово в слово:
«Да, мы обязаны соблюдать все необходимые санитарные правила, ни в коем случае их не игнорируя, как делают люди зловредные, но именующие себя верующими, которые заявляют: «где же вера наша, если мы боимся инфекции?» Какой-то мудрый человек, отвечая на эту нелепость, сказал: «А ты перекрестись и спрыгни с пятого этажа! Но ведь ты этого не сделаешь, уповая на свою веру! Тогда почему ты людей подталкиваешь к тому, чтобы они нарушали правила, которые нужно исполнять, ссылаясь на веру?»
«Поэтому я призываю вас, мои дорогие, в ближайшие дни, пока не будет особого Патриаршего благословения, воздержаться от посещения храмов, а если кто-то вам что-то скажет, напомните пример Марии Египетской. У нас нет другого ответа, потому что мы любим свои храмы. 51 год я проповедую с кафедр, призывая людей приходить в храмы, преодолевать тяготение собственной злой воли и внешних обстоятельств. Этому призыву я посвятил всю свою жизнь! Надеюсь, вы понимаете, как трудно мне сегодня сказать: воздержитесь от посещения храмов...»
Бо безвідповідальність і недалекоглядність можуть дуже дорого обійтися Церкві - і через хворобу, і через посилення аргументів новітніх «войовничих безбожників», які так само, як сто років тому, лише шукають «виправданого» приводу для збурення суспільства проти Церкви.
Поки ще є час, владики і браття з МПвУ, зробить належні кроки, «щоб не дати приводу тим, хто шукає приводу» (2 Кор 11:12)!