На Харківщині трьох поліцейських підозрюють в притягненні невинного до відповідальності
Поліцейські вирішили створити штучні умови для покращення статистики з розкриття злочинів, пов’язаних із розкраданням лісу
У Харківській області двох начальників поліції та слідчу запідозрили у притягненні невинного до відповідальності.
Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань (ДБР).
«Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, повідомили про підозру: начальнику одного із районних відділень поліції ГУ Нацполіції в Харківській області у підбурюванні до притягнення завідомо невинної особи до кримінальної відповідальності (ч. 4 ст. 27, ч.2 ст. 372 ККУ); начальнику сектору кримінальної поліції районного відділення поліції ГУ Нацполіції в Харківській області за організацію притягнення завідомо невинної особи до кримінальної відповідальності (ч. 3 ст. 27, ч.2 ст. 372 ККУ); слідчій районного відділення поліції ГУ Нацполіції в Харківській області за притягнення завідомо невинної особи до кримінальної відповідальності (ч.2 ст. 372 Кримінального кодексу України)», – йдеться у повідомленні.
Згідно з інформацією ДБР, начальник райвідділення поліції переконав свого підлеглого, начальника сектору кримінальної поліції, створити штучні умови для покращення статистики з розкриття злочинів, пов’язаних із розкраданням лісу. Для цього підозрювані запропонували місцевому мешканцю грошову винагороду, в обмін на зізнання у вирубці дерев. Надалі правоохоронці обіцяли сприяти йому в ухиленні від покарання у вигляді позбавлення волі.
Для реалізації злочину підозрювані відвезли «жертву» в ліс, де вже були зрубані 9 дерев, вручили бензопилу та пальне до неї і викликали слідчо-оперативну групу.
18 березня 2020 року слідча знаючи, що людина не має відношення до скоєння злочину, повідомила потерпілому про підозру у незаконній порубці деревини (ч. 1 ст. 246 Кримінального кодексу України).
У рамках кримінального провадження задокументовано передачу поліцейськими потерпілому коштів у сумі 300 гривень у якості винагороди за зізнання в злочині, який той не вчиняв.
Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює прокуратура Харківської області. Оперативний супровід – Харківське управління ДВБ Нацполіції.
У разі доведення вини, правоохоронцям загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
Нагадаємо, раніше правоохоронці повідомили про підозру у катуванні трьом оперуповноваженим відділу кримінальної поліції в Краматорську.