Українські журналісти вимагають звільнення арештованого в окупованому Криму Мемедемінова
Національна спілка журналістів України закликає журналістські об'єднання підтримати кримськотатарських активістів
Національна спілка журналістів України стурбована «черговим наступом на свободу слова» в анексованому Росією Криму і вимагає від Москви звільнення заарештованого 23 березня на півострові журналіста, кримськотатарського активіста Нарімана Мемедемінова й інших затриманих за політичними звинуваченнями.
«Арешт Нарімана Мемедемінова в Сімферополі – це порушення прав на свободу думки, вільне отримання і поширення інформації, в тому числі за допомогою мережі інтернет. Національна спілка журналістів України закликає міжнародні і національні журналістські об'єднання, правозахисні місії підтримати кримськотатарських активістів в окупованому Криму і Севастополі та вимагати звільнення Нарімана Мемедемінова й інших затриманих за політичними звинуваченнями», – йдеться в заяві НСЖУ від 24 березня.
23 березня підконтрольний Кремлю Київський райсуд Сімферополя заарештував кримськотатарського активіста Нарімана Мемедемінова до 16 травня.
Напередодні в будинку Мемедемінова російські силовики і правоохоронці провели обшук. Після обшуків його відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі.
Правозахисники, журналісти, блогери вимагали від Росії і підконтрольної їй влади анексованого Криму негайного звільнити активіста.
У лютому 2016 року в будинку Мемедемінова вже проводили обшук, підконтрольний Росії Бахчисарайський районний суду 13 липня 2017 року розглядав адміністративну справу проти активіста, його притягували до відповідальності за нібито участь в несанкціонованому мітингу 13 квітня 2017 року поблизу будинку Сейдамета Мустафаєва, в якого в той момент проводився обшук. Тоді біля будинку зібралася велика кількість кримських татар, щоб підтримати співвітчизника, серед них був і Наріман Мемедемінов.
Після анексії в Криму підконтрольна Росії влада практикує масові обшуки у незалежних журналістів, громадських активістів, активістів кримськотатарського національного руху, членів Меджлісу кримськотатарського народу, а також кримських мусульман, підозрюваних у зв'язках із забороненою в Росії організацією «Хізб ут-Тахрір».