Екс-міністр фінансів Данилюк розказав, за що його звільнили з уряду
Данилюк: міністр фінансів просто має бути нейтральним
Відставка Олександра Данилюка з посади міністра фінансів відбулася, зокрема, в результаті ряду конфліктів із прем’єром-міністром Володимиром Гройсманом. Про це в інтерв’ю «Главкому» заявив сам Данилюк.
За його словами, одне з перших його непорозумінь з прем’єром сталося вже у перший рік роботи нового уряду.
«Одне з перших моїх непорозумінь з прем’єром відбулося, через те, що він не хотів робити трирічну бюджетну резолюцію у 2016 році. Я сказав, що для мене пріоритет – прозорий бюджет, який ми будемо вносити вчасно. У відповідь мені вказували на публічні ризики. Я це тоді протиснув, і від цього якість бюджетного процесу значно покращилася, а позиція уряду підсилилася. Прем'єр сам потім зрозумів важливість прозорості. Конфліктів було немало. І це не тому, що я їх люблю, просто я їх не боюся. В наших умовах люди, які бояться конфліктів, нічого не зроблять. Тому якщо я не можу досягнути результату через конструктивну роботу, я буду йти на загострення», - розповів він.
Данилюк допустив можливість свого збереження на посаді у результаті домовленостей із Гройсманом, але він не став їх ініціювати.
«Зрозуміло, що можливо було (залишитися на посаді після розмови із Гройсманом – «Главком»). Одна справа, якби в результаті цієї розмови ми вдвох стали б сильнішими, але. А я не хочу бути слабким міністром, який роздає гроші направо і наліво, тому що боїться за свою посаду», - заявив екс-міністр.
Колишній голова Мінфіну, коментуючи запитання «Главкому» про можливу підтримку від президента у конфлікті із Гройсманом (Данилюк став міністром за квотою БПП, до цього працював на Банковій – «Главком»), відзначив, що Петро Порошенко іноді критикував його.
«Він (Порошенко – «Главком») мені навіть деколи закидав, що я занадто технократ. Але я вважаю, що міністр фінансів у такій ситуації просто має бути нейтральним. Тому що навіть в публічній сфері відбувається постійне перетягування канату: прем’єр – президент, «Народний фронт» – БПП. Одні говорять, що підвищення зарплат для військовослужбовців – ініціатива президента, а «Народний фронт» заявляє, що це – їхня ініціатива. І ти дивишся на цей дитячий садок. Але насправді це перетягування є війною за ресурс. А я відповідав за гроші платників податків, а не БПП або «Народного фронту», - зауважив Данилюк.