Іспити на карантині: у Міносвіти дали поради, як запобігти списуванню
Завдання мусять бути так збудовані, що людина буде витрачати дуже багато часу на пошук відповідей, - зазначили в міністерстві
Міністерство освіти та науки дало низку порад викладачам вищих навчальних закладів щодо того, як запобігти списуванню на екзаменах в умовах карантину. Про це розповів заступник міністра освіти і науки України Єгор Стадний під час онлайн-трансляції у Facebook.
«Є питання того, що ми виносимо на екзамен. Загалом викладачі прекрасно розуміють, володіючи матеріалом, як їм краще укладати завдання. Але ми маємо досягнути такого ефекту, коли списати або заготовити відповіді заздалегідь нереально у той часовий проміжок, який відведено. Завдання мусять бути так збудовані, що людина буде витрачати дуже багато часу на пошук відповідей, де можна це побачити, піддивитись, списати, переписати тощо. Хто публікує питання заздалегідь, які виносяться на екзамен, якщо є така практика, потрібно повідомити протягом самої атестації кодове слово або речення, які студенти мають прописати в відповідях.
Бажано в таких випадках відповіді писати від руки для того, щоб не було заготовлених, набраних на комп’ютері заздалегідь файлів. Таким чином ми створюємо своєрідний бланк відповідей під час самої атестації чи екзамену», — сказав Стадний.
Окрему увагу він приділив питанням, які стосуються тестів.
«Закриті тести багато хто практикує на екзаменах, тестові питання з багатьма варіантами відповідей. Ми радимо використовувати платформи, на яких можна перемішати, які автоматично мішають варіанти відповідей для того, щоб студенти не могли обмінюватись інформацією. У кожного буде рандомне розташування відповідей», — зазначив заступник міністра.
Міністерство освіти і науки України минулого тижня надало закладам освіти рекомендації щодо проведення сесій та атестацій в онлайн-режимі через карантин.