Головний санлікар визнав, що парки та сквери закривали заради психологічного ефекту
Завдяки цьому психологічному ефекту у людей з'явилося відчуття небезпеки і необхідності дотримання карантинних заходів, - Ляшко
В Україні парки та сквери на період карантину закривали не стільки для впливу на епідеміологічний процес, як для психологічного ефекту на людей. Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі телеканалу «Україна 24».
Ляшко зазначив, що завдяки цьому психологічному ефекту у людей з'явилося відчуття небезпеки і необхідності дотримання карантинних заходів, які впроваджував уряд.
За словами головного санітарного лікаря, цю практику перейняли у інших країн.
«Коли я спочатку аналізував ті заходи, які впроваджувались в Китайській народній республіці, потім в Італії, також з точки зору епідеміології думав, а навіщо вони це роблять. Якщо це крапельна інфекція, вона не впливає, наприклад, на ці шляхи передачі. Потім, коли починали аналізувати, почали спілкуватися через послів з епідеміологами, вони розповідали, що люди не бачать, це невидима інфекція, потрібно створити психологічний якийсь ефект», - прокоментував Ляшко.
Як повідомлялося, в Україні з 11 травня пом'якшують карантин. Зокрема, буде дозволено відвідування парків, скверів, лісопаркових і прибережних зон.
Нагадаємо, що карантин в Україні діє до 22 травня і, ймовірно, буде продовжений і далі.