Політв’язень Балух голодує вже 43 дні і не здається - Чийгоз
Балух продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня
Засуджений у окупованому Росією Криму український активіст Володимир Балух продовжує оголошене 43 дні тому голодування і не збирається його припиняти.
Про це «Крим.Реалії» розповів заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.
«Голодування він (Балух — ред.) тримає. До суду він його точно не зніме. Минулого тижня його намагалися годувати, але він відмовився. Він стійко тримається», – сказав Чийгоз.
Балух продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня.
Нещодавно дипломати пообіцяли посилювати тиск на Росію задля звільнення Балуха.
Нагадаємо, до незаконно ув’язненого в анексованому Криму українського активіста Володимира Балуха не пускають медиків.
Раніше громадський захисник активіста архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент повідомив, що Балуха б’ють і чинять на ньогопсихологічний тиск.
Як повідомлялося, Володимир Балух продовжує безстрокове голодування, яке він оголосив 19 березня.
Суд в анексованому Криму визнав активіста винним в зберіганні боєприпасів і засудив його до трьох років і п’яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні, а також штрафу в розмірі 10 тисяч рублів (близько 4600 гривень).
Інша справа проти активіста порушена через заяви начальника ізолятора тимчасового тримання в селищі Роздольне Валерія Ткаченка, який стверджує, що Балух його побив. При цьому сам активіст і його захист заявляють, що це Ткаченко напав на нього.
19 березня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд обрав для Балуха запобіжний захід у цій справі у вигляді утримання під вартою до 19 червня 2018 року.
Міністерство закордонних справ України вимагає негайно звільнити Балуха і допустити до нього українських лікарів.
ФСБ Росії затримала активіста 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що знайшли на горищі будинку, де живе Володимир Балух, 90 патронів і кілька тротилових шашок.
Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір’ї його будинку.