Порушники карантину, які не можуть сплатити високий штраф, ризикують втратити майно
Адвокат попередив порушників карантину, щодо яких суд вже ухвалив рішення
Адвокат Олександр Лещенко розповів, що чекає на людину, якщо у неї просто немає 17 тис. грн, щоб сплатити штраф.
«Постанова суду є виконавчим документом. Далі вона спрямовується за місцем постійного проживання (реєстрації) особи до державної виконавчої служби. Після цього державний виконавець відкриває відповідне виконавче провадження», – розповів в інтерв’ю «Главкому» Олександр Лещенко – адвокат, керуючий партнер адвокатського об’єднання «Лещенко, Дорошенко і партнери».
Адвокат зазначив, що у випадку невиконання рішення суду, у першу чергу, накладається арешт на усе майно боржника: рухоме і нерухоме, блокуються будь-які банківські рахунки – картки, депозити. «У подальшому з особи стягуються ці кошти з рахунків. Якщо людина не має таких рахунків, то описується її рухоме і нерухоме майно – автомобіль (тощо), і на публічних торгах таке майно реалізують. За рахунок реалізації описаного майна і погашають цей борг. Додатково особа має сплатити ще 10% від суми стягнення державному виконавцю», – зазначив адвокат.
Нагадаємо, уряд ухвалив рішення про заборону ходити по вулицях більше, ніж по двоє осіб, за винятком тих, хто супроводжує дітей.
Національна поліція з початку карантинних заходів відкрила 35 кримінальних проваджень. 21 справу відкрито за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам і масовим отруєнням і 14 справ пов’язані з порушенням карантинних заходів