Російський омбудсмен заявила, що стан українських в'язнів у СІЗО Сімферополя задовільний
Обвинуваченим і засудженим начебто забезпечуються передбачені законом умови тримання
Стан українських ув'язнених у СІЗО анексованого Сімферополя задовільний.
Про це йдеться у відповіді омбудсмена Росії Тетяни Москалькової уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, повідомляє прес-служба українського омбудсмена Людмили Денісової.
Так, у відповідь на офіційне звернення Уповноваженого Людмили Денісової, омбудсмен РФ 19 травня перевірила умови тримання та надання необхідної медичної допомоги українським політв’язням Володимиру Балуху, Узаіру Абдуллаєву, Енверу Мамутову, Ремзі Меметову, Зеврі Абсеітову, Рустему Абільтарову, Енверу Сейтосманову, Бекіру Дегерменджі, Асану Чапуху, Кязіму Аметову, Руслану Трубачу та Ісмаїлу Рамазанову.
Як повідомляє за результатами візиту Тетяна Москалькова, стан здоров’я затриманих медичні працівники оцінили як задовільний.
За її словами, у ході розмов із затриманими та на основі наданих адміністрацією СІЗО документів було встановлено, що всі вищезазначені особи пройшли медичний огляд та за необхідністю були направлені до лікарні для надання кваліфікаційної допомоги.
«Обвинуваченим і засудженим забезпечуються передбачені законом умови тримання. Технічне оснащення камер перевіряється щоденно. У разі виявлення будь-яких несправностей, працівники установи приймають міри для їх усунення. Затримані особи у СІЗО забезпечені триразовим харчуванням, а також їм дозволено отримувати без обмежень посилки та передачі. Вони щоденно мають прогулянку тривалістю не менше години», - йдеться у відповіді омбудсмена РФ.
Москалькова зазначає, що перешкод для відвідання затриманих адвокатами не встановлено. Доступ захисників у СІЗО здійснюється в установленому порядку на загальних підставах.
«Відвідані мною громадяни у ході розмов не виразили претензій до працівників адміністрації СІЗО. Також вони не підтвердили застосування до них фізичного чи психологічного впливу. Разом із тим, вони висловили ряд прохань, які після мого звернення до керівництва закладу були задоволені», - зазначається у листі.
Так, Зеврі Абсеітову було дозволено використання медикаментів, переданих йому родиною. А прохання Володимира Балуха про забезпечення приватності наявного в камері санвузла, за словами Тетяни Москалькової, було оперативно задоволено працівниками установи.
Додатково у відношенні Володимира Балуха омбудсмен РФ повідомила, що він утримується у двомісній камері площею 10,5 кв. м, обладнаній у відповідності до установлених стандартів. У камері наявний телевізор і бак для питної води. Разом з Володимиром Балухом у камері знаходиться ще одна особа.
«Тілесних ушкоджень, травм чи ознак здійснення на нього фізичного чи психологічного тиску при доставлені Володимира Балуха до СІЗО, або за період його тримання в установі, в тому числі і після виїзду в ізолятор тимчасового тримання, не виявлено. Звернення, заяви чи скарги через адміністрацію СІЗО Володимиром Балухом не направлялись. Претензій до умов тримання, скарг на принижуюче чи жорстоке ставлення у ході відвідання мною засуджених він не висказав», - Тетяна Москалькова.
Також, за інформацією адміністрації установи, Володимира Балуха в 2018 році п’ять разів відвідували адвокати Тарас Омельченко та Ольга Динзе.
Нагадаємо, 9 червня стало відомо про розмову Петра Порошенка із Володимиром Путіним. Вона стосувалася в’язнів. Лідери України та Росії домовилися про допуск до них уповноважених з прав людини.
Порошенко доручив Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій відвідати українських політв'язнів, які утримуються в Росії та в окупованих Криму і Донбасі.
Нині в Росії й анексованому Криму утримують 64 українських політв'язнів, серед них і журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.
Читайте також: Вони голодували за ґратами. Чого домоглись попередники Сенцова?