Вісім тисяч світловідбиваючих жилетів отримають маленькі школярі в Україні
В Україні створюється окремий інституційний орган, який буде координувати роботу міністерств у питанні безпеки дорожнього руху
Школярі 1-3 класів отримають світло-відбиваючі жилети від Національної програми з попередження дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді «Traffic Challenge». Ще до кінця року 8 тис. жилетів (7,5 тис. з яких надані у якості благодійної допомоги від компанії MMC Ukraine LLC, що є офіційним дилером Mitsubishi в Ураїні) будуть передані до шкіл у 10 областях. Про це повідомляють організатори акції, яку інформаційно підтримує ІА «Главком».
Проект запущено в рамках третього етапу програми Traffic Challenge «ДіяТи» і стартує з наступного тижня. «Суть проекту у тому, що ми передаємо у школи України вісім тис. світловідбиваючих жилетів – це більше 260 комплектів, які на цьому етапі потраплять спершу у такі області: Київська, Дніпропетровська, Харківська, Івано-Франківська, Хмельницька, а згодом ще 5 областей. Вже на наступному тижні у нас мають бути готові ці жилети», – розповіла Ольга Дробишева, голова ГО Traffic Challenge.
В Україні за 10 місяців 2017 року відбулось більше 4 тисяч дорожньо-транспортних пригод за участю дітей: 3 тис.817 дітей зазнали травм і 145 загинули. «Ми навчаємо дітей певним правилам, але кожен день діти спілкуються з батьками і часто батьки порушують правила і діти їх наслідують», – наголосив Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України.
Для того, щоб змінити жахливу статистику ДТП, в Україні з наступного року створюється окремий інституційний орган, який буде координувати роботу міністерств у питанні безпеки дорожнього руху.
«На сьогоднішній день залишається питання, хто в Україні відповідальний за безпеку дорожнього руху. Раніше була Державтоінспекція. Сьогодні у рамках зміни законодавства, за безпеку дорожнього руху відповідає Кабінет міністрів України. У всіх розвинених країнах зробили Центри безпеки дорожнього руху, асоціації, агентства, міжвідомчі органи, які професійно займаються цим кожного дня, – зазначив Ігор Діденко, народний депутат України, Голова підкомітету з питань безпеки автодорожнього руху Комітету Верховної Ради України з питань транспорту. - З нового року запрацює Дорожній фонд. Всі кошти від акцизів, які раніше йшли в державний бюджет, буде спрямовано на будівництво доріг. В майбутньому році ми будемо мати 36 млрд гривень на будівництво доріг. І 5% від цих коштів буде іти на безпеку дорожнього руху. Це буде 1, 5 млрд грн на наступний рік, потім ця сума буде збільшуватись». - Підкреслив Ігор Діденко.
Протягом етапу своєї роботи Traffic Challenge запускає також у 10 областях проект із навчання курсу «Відповідальні батьки» - це тренінг з безпеки дорожнього руху та розповсюдження 10 тисяч книжечок для дорослих про найголовніше з цього тренінгу. Методичний посібник до тренінгу будуть розповсюджувати у мережі АЗК ОККО.
«Ми не зупиняємось на тренінгах, і починаючи з листопада і до квітня ми запланували ряд активностей, де будемо інформувати та спонукати батьків використовувати пасок безпеки і встановлювати в автівці дитячі авто-крісла», – сказала Ярослава Полякова, керівник департаменту корпоративних комунікацій мережі АЗК «ОККО».
Про статистику страхових виплат розказала Наталія Базилевська, голова правління ПрАТ «Граве Україна «Страхування життя»: «На сьогоднішній день на ринку працює 55 страхових кампаній. При ДТП виплачується по втраченому майну 100 тис грн, а за життя людини 200 тис. грн - не залежно від того, скільки людей травмується. За 9 місяців 2017 року за полісами ОСАГО страхові виплати склали 1,381 млн грн, у тому числі за шкоду життю та здоров’ю всього лише 45,5 млн грн». Статистика говорить про те, що практично ніхто не звертається в страхову компанію, щодо виплат по здоров’ю, а всі випадки регулюються в приватному порядку. «До прикладу в Австрії це сума (ліміт відшкодування по шкоді життю в разі ДТП- ред.) в 7, 5 млн євро, у Франції 15 млн євро, в Румунії , яка не так давно увійшла до ЄС, ця сума становить - 2, 5 млн євро».
Активісти Traffic Challenge також провели флеш-моб і показали на скільки видна людина у світловідбивному жилеті в темряві. «Ми хочемо закликати всіх людей використовувати світло-відбиваючі елементи у одязі, обов’язково – у дитячому. Ми продемонстрували, як водії бачать пішоходів, якщо в одязі є світло-відбиваючі елементи і якщо їх немає», – додала Ольга Дробишева. У флешмобі взяли участь волонтери, а також лідер гурту Антитіла Тарас Тополя та телеведуча Сніжана Єгорова із двома своїми дітьми.
З нового року Traffic Challenge планує випустити третю частину книги «1000 та 1 поворот» та запустити рекламну кампанію: музичний відеоролик про 5 головних факторів ризику. З початку листопада в рамках «ДіяТи» вже запущено програму на радіо РОКС, яка у коротеньких сюжетах розповідає про те, що має знати кожна людина в Україні, але про що доки у нас ніде не вчать - чому на дорозі існують певні правила і як уникнути небезпеки самому та убезпечити дітей. Це радіо-шоу має назву «Безпечні звички» та виходить кожного дня тричі на день. Для тих, хто не зміг почути програму по радіо - всі випуски будуть викладені на сайті Traffic Challenge.
Інформаційний партнер ІА «Главком»