Антивірус для автомобілістів: п’ять порад як захистити себе та пасажирів
Завжди використовуйте гель-антисептик з вмістом спирту не менше 70% для обробки рук після відкривання дверей автомобіля
Автомобілістам порекомендували п’ять простих способів, як захистити себе та пасажирів від коронавірусу.
Порада 1. Завжди використовуйте гель-антисептик з вмістом спирту не менше 70% для обробки рук після відкривання дверей автомобіля. При цьому важливо дотримуватися правильної послідовності дій. Ніхто не може гарантувати, що зовнішні поверхні вашого автомобіля (включно з дверними ручками) не контактували з носіями вірусу. Саме тому важливо обробляти руки антисептиком щоразу після того, як ви відкрили двері авто, але перед тим, як торкнетеся будь-якої внутрішньої поверхні. Таким чином ризик перенести вірус у салон значно знижується.
Порада 2. Якщо автомобілем користуєтеся не тільки ви або в ньому, крім водія, регулярно знаходяться пасажири, необхідно періодично протирати внутрішні поверхні автомобіля (особливо ті, яких найчастіше доводиться торкатися) вологими антибактеріальними серветками на основі спирту або спеціальним антисептиком у формі спрею. Інакше ризик зараження досить великий: на металевих і пластикових поверхнях вірус може жити до 2-3 днів.
Порада 3. Пригадайте, коли востаннє ви змінювали салонний фільтр. А ще краще – просто замініть його на новий. І навіть якщо раніше вас влаштовував найпростіший варіант, що забезпечує захист від великих часток на кшталт пилу і кіптяви, то зараз має сенс звернути увагу на кращі фільтри, наприклад, протиалергенні. Річ у тому, що саме вони здатні затримувати найдрібніші частинки – і тим самим підвищують шанси захиститися від вірусів (зокрема, коронавіруса SARS-CoV-2). Так, у фільтрах Bosch Filter + застосовується шар електростатично зарядженого матеріалу, що здатний утримувати найдрібніші частки, а додатковий шар з іонами срібла захищає від алергенів та бактерій.
Порада 4. Зберігайте в бардачку запас одноразових рукавичок: вони стануть у нагоді, наприклад, на АЗС, щоб не торкатися «пістолета» голими руками.
Порада 5. Здійснюйте безконтактні оплати. По-перше, вам не доведеться взаємодіяти з іншими людьми (операторами, касирами тощо). А по-друге, менше готівки – менше здачі – менше ризику зустрітися з вірусом. На папері та картоні він може жити протягом доби.
Бережіть себе та будьте здорові!
За даними Worldmeters, станом на ранок 27 березня у світі заражено коронавірусом 533 015 осіб, з них 124 387 одужали і 24 093 померли.
В Україні зафіксовано 218 випадків зараження коронавірусом, з них 5 летальних, 4 людини одужали.