Енергоспівтовариство рекомендує Україні перейти на європейський стандарт обліку газу
Україна за чотири роки так і не відмовився від «газпромівських» стандартів обліку газу
Єврочиновники з Енергоспівтовариства в своєму листі Асоціації газового ринку рекомендують Україні перейти на європейський стандарт обліку газу. Це рішення дозволить прибрати коефіцієнти, які зараз застосовують в платіжках побутовим споживачам, а також усуне непрозорість і маніпуляції при торгівлі імпортним газом. Поки що «Нафтогаз» не поспішає відмовлятися від «газпромівської» системи обліку газу.
В Україні температурою стандартних умов є +20 ° C. Це пов'язано з тим, що раніше весь імпортний газ «Нафтогаз України» закуповував у «Газпрому», який використовував такі ж стандартні умови. У листі відзначено, що в Україні продовжують використовувати непрозору і застарілу методику, яка збереглася ще з часів тісної співпраці з «Газпромом». Що і призвело до того, що побутові споживачі отримали рахунки в яких обсяги газу з допомогою коефіцієнтів приведені до «газпромівських» стандартів.
Секретаріат Енергоспівтовариства нагадує, що Україна, взяла на себе зобов'язання використовувати європейський стандарт обліку газу.
«Ми хочемо підкреслити, що взяті в рамках Договору про енергетичне співтовариство зобов'язання вимагають використання природного газу в стандартних умовах Євросоюзу - 101,325 кПа і 0°C», - зазначено в листі.
За даними «Нафтогазу України», з листопада 2015 року весь імпортний газ надходить в Україну з Європи. Близько 70% імпорту здійснює група Нафтогаз. Куплений за європейськими стандартами, обсяг імпортного газу при продажі українським споживачам переводиться в газпромівський стандарт, з температурою + 20 ° C.
За рахунок таких простих маніпуляцій обсяг газу збільшується приблизно на 10%, а значить – і доходи «Нафтогазу».
Раніше глава НКРЕКУ Оксана Кривенко виступила з пропозицією змінити стандартні умови на європейські: тобто вести облік газу при температурі 0 ° C, а не +20 ° C. Цю ініціативу розкритикували в «Нафтогазі», заявивши, що зміна стандарту не вирішить проблему.
Нагадаємо, що постачання природного газу в одиницях енергії - кВт * год повинно було початися ще в 2015 році. Це так само є зобов'язанням України перед Енергоспівтовариством.