Єврокомісія: Україна виконала одну з чотирьох умов для отримання допомоги
Питання заборони на експорт лісу - вже виконано
За її словами, вирішення питання заборони на експорт лісу - вже виконано, решту три Київ здатний виконати, щоб отримати новий пакет МФД у розмірі 1 млрд євро.
«Що стосується заборони на ліс - ми знайшли арбітражний процес у рамках Угоди про асоціацію. Це вже зроблено. Була прийнята реєстрація (введення кредитного реєстру Національного банку України). Що стосується автоматичної верифікації електронних декларацій разом із пошуком кінцевих бенефіціарів, то з програмним забезпеченням, я думаю, умови будуть виконані», - сказала вона.
Ці домовленості підтвердив міністр фінансів України Олександр Данилюк, який виступив з ґрунтовною доповіддю про виконання Україною необхідних умов.
Данилюк також нагадав, що був прийнятий і закон про кредитний реєстр НБУ. Міністр зазначив, що закон був «прийнятий на початку року, саме після рішення Єврокомісії не надавати останнього траншу».
Торкаючись третьої умови про верифікацію електронних декларацій, то, за словами Матернової, її головна частина «полягала в тому, щоб зробити цю інформацію доступною».
«Це було зроблено півтора роки тому. Зараз вони розробляють програмне забезпечення, щоб зробити автоматичну верифікацію з методологіями, аналогічними тим, які використовує Арбітражний суд, коли розглядає справи. Ми також хочемо гарантувати, і ми це обговорили під час підготовки нової програми макрофінансової допомоги, ми будемо наполягати на зобов'язанні уряду, що вони почнуть із найважливіших справ. Це перше. У комбінації з програмним забезпеченням, ми переконані, це станеться.
Друге - щодо кінцевого власника компаній, це трохи складніше, бо тут ми повинні забезпечити надання технічної ради, що ми зробили. Тут робота триває», - деталізувала представник Єврокомісії.
При цьому вона визнала, що прописані в попередній програмі МФД до України вимоги «дуже амбітні». «Бо це безпрецедентні умови - немає жодної країни в ЄС, яка перевіряла б офіційного власника. США цього не робить. Я думаю, що буде справедливо сказати собі, що ми були дуже амбітними. Зараз з урядом працюють європейські експерти, ми намагаємося знайти шлях, який дозволить нам сказати, що умови виконані», - сподівається Матернова.
Як відомо, з попередньої програми МФП Україна не виконала чотири умови: зняття заборони на ліс, введення кредитного реєстру Національного банку, автоматична верифікація кінцевих власників компаній і автоматична верифікація електронних декларацій.