Керівництво «Електроважмашу» і Одеського припортового заводу звинуватили в неефективному управлінні
«Електроважмаш» у першому кварталі 2020 року випустив продукції всього на 160 млн гривень, що на 72% менше, ніж у 3 кварталі 2019 року
Призначений Фондом держмайна перед приватизацією менеджмент держпідприємств «Електроважмашу» і Одеського припортового заводу неефективно управляє держкомпаніями і веде їх до банкрутства. Про це пише у своєму блозі на Українській правді економічний журналіст Сергій Лямець.
«У мене є тільки один варіант пояснення: крадуть. Крадуть там, на місцях. І судячи з усього, крадуть ще більше і ще крадуть зі збитків. А це називається «мародерство», - пише Лямець.
Як зазначає журналіст, згідно з наведеними даними, «Електроважмаш» у першому кварталі 2020 року випустив продукції всього на 160 млн гривень, що на 72% менше, ніж у 3 кварталі 2019 року, а надходження від замовників знизилися - на 85% - з 600 млн до 90 млн гривень.
Нагадаємо, в листопаді 2019 ФДМУ призначив в. о. голови компанії Віктора Бусько.
За словами заступника голови Фонду держмайна Сергія Ігнатовського, це було зважене рішення. Приватизація «Електроважмашу» планувалася в першій половині 2020 року.
Лямець також зазначає, що Одеський припортовий завод після зміни менеджменту також стрімко нарощує збитки.
Зокрема, 4 квартал 2019 підприємство закінчило зі збитками 929,8 млн гривень. У першому кварталі 2020 збиток зріс до 1,510 млрд гривень.
У січні 2020 року ФДМ призначив в.о. голови правління ОПЗ ресторатора Миколи Синицю.
Нагадаємо, повідомлялося також, що під контролем Фонду держмайна знаходяться підприємства АТ «Турбоатом», ПрАТ «Президент-Готель», «Центренерго», АТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія».
Раніше повідомлялося, що Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) викрило п'ятьох людей в організації корупційної схеми на державному підприємстві «Електроважмаш», що завдала збитків на 13,7 млн гривень.