Україні потрібен цивілізований ринок лісу і своя переробка кругляка – Скоцик

Віталій Скоцик

Лідер Аграрної партії заявив, що в Україні необхідно розбудовувати структуру посадки і заготівлі лісу

Необхідно припинити хаотичне вирубування лісів в Україні, правильно організувати ринок сировини і розвивати власне виробництво меблів. Таку думку висловив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик, коментуючи ситуацію з лісокористуванням.

Ліс треба вирубувати в регульованих обсягах і у визначених місцях, а не лише там, де є комунікації, вважає Скоцик.

«В усіх регіонах, які є лідерами з експорту лісу, обсяги приросту лісу перевищують обсяги рубки. При цьому через зміни клімату, фактор шкідників і падіння рівня ґрунтових вод поширюються захворювання лісових порід і загибель лісу. А тим часом ліс масово вирубують не там, де це необхідно, а в легкодоступних місцях. Очевидно, що проблема не в забороні чи дозволі вивезення лісу, а в організації ринку сировини і збереженні природного балансу», – наголосив політик.

На його думку, необхідно розбудовувати структуру посадки і заготівлі лісу.

«Білети на рубку лісу мають продаватися на відкритих аукціонах. Обов'язкова умова рубки: не нашкодити довкіллю, не допустити руйнування ґрунту. Безконтрольна вирубка лісів є не чим іншим, як мародерством на власній землі», – переконаний Віталій Скоцик.

Україні дуже важливо відійти від сировинного експорту і розвивати свою переробку кругляка, вважає він.

«Україна щорічно експортує до 6,5 млн кубометрів лісу. У 2015 це принесло економіці лише 345 млн доларів, тобто 0,9% загальних доходів від експорту. При цьому ми купуємо імпортні меблі, зроблені з української деревини. Імпортуємо якісний фінський папір. А самі чомусь не можемо виробити цих товарів. Держава зобов'язана стимулювати і підтримувати переробку лісу-кругляка в Україні, нормалізувати ціни на деревину для наших виробників. Виробництво меблів, переробка відходів дадуть робочі місця, додану вартість і наповнення бюджету», – зауважив Скоцик.

За його словами, має бути ухвалено окрему програму для грамотного заліснення територій.

«Оптимальним рівнем лісистості для нашої країни вважається 20%. Сьогодні маємо 11%. Треба висадити нові дерева на території, яка дорівнює 2,5 млн га. Тут необхідна окрема програма. А у нас влада звикла до примітивних рішень. Сам по собі мораторій на експорт лісу-кругляка не вирішує проблеми лісокористування», – додає він.

Нагадаємо, Мінекономрозвитку пояснило, чому потрібно скасувати мораторій на експорт лісу.