Блокування роботи «АрселорМіттал» – історія, про яку говоритимуть у Давосі – інвестаналітик
«Найбільш прозорого інвестора в Україні постійно пресують українські силові органи», – Фурса
Блокування роботи «Арселор-Міттал Кривий Ріг» знищує інвестиційну привабливість України та свідчить про те, що в Україні відбувається вибірковий тиск на бізнес. Про це заявив інвестаналітик Сергій Фурса.
«Історія з «АрселорМіттал» – це найганебніша історія. Тому що у нас є вибірковий тиск, який постійно повторюється. То СБУ, то податкова, то інші державні органи тиснуть саме на «Криворіжсталь», «Арселор Міттал». Причому, судячи з усього, там є якась персональна історія у очільників держави, бо вони також з Кривого Рогу. І відбувається постійний тиск на цю компанію», – розповів Фурса у ефірі телеканалу «Україна 24».
Він нагадав, що «Криворіжсталь» – це єдиний об’єкт в Україні, який був проданий на прозорому чесному приватизаційному аукціоні. Окрім того, «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одним з найбільших платників податків в Україні. Тож, коли влада блокує роботу і здійснює тиск на чесного іноземного інвестора, це є вкрай негативним сигналом для інших інвесторів.
«Найбільш прозорого інвестора в Україні постійно пресують українські силові органи. І тим посилають просто супернегативні сигнали. Лакшмі Міттал вимушений час від часу приїздити до України, приходити в Офіс президента і казати: ну доколє це буде, доки нас будуть кошмарити? І, звісно, що зовні це йде як дуже негативний інформаційний фон. Це та історія, про яку напишуть у Financial Times. Це та історія, яка буде обговорюватися в умовному Давосі», – пояснив Фурса.
Нагадаємо, 4 січня Офіс генерального прокурора заарештував банківські рахунки найбільшого українського металургійного комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг».
У компанії висловили обурення цим рішенням і звернулися до суду.
Раніше Керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Андрій Забловський заявив, що через блокування податковою рахунків «Арселор Міттал» з України піде останній іноземний бізнес, адже такі тенденції псують настрій інвесторам та інвестиційний клімат, і не сприяють залученню нових інвесторів.