Активісти знесли ворота та встановили намети на Поштовій площі у Києві
Мітингувальники вимагають від Київради розірвати інвестдоговір із забудовником, інакше пікетуватимуть будинки столичних чиновників
Активісти демонтували ворота і встановили контроль на будівельному майданчику на Поштовій площі в Києві, де були знайдені артефакти часів Київської Русі. Про це в середу, 20 червня, повідомив голова правління ВГО Коаліція учасників Помаранчевої революції Сергій Мельниченко у Facebook.
«Тільки-но кияни під час акції прямої дії фізично демонтували ворота, і зайняли територію будівельного майданчика на Поштовій площі, і взяли під громадський контроль територію унікальних археологічних знахідок на Поштовій площі», - написав він.
Активісти вимагають від влади збереження культурної спадщини України.
«Вимога до органів державної влади полягає в тому, що об'єкти рівня знахідок на Поштовій мають оберігатися державою, мати державне фінансування. Це національне надбання всього українського народу, і це не може вирішуватися ніяким інвестором», - підкреслив Мельниченко.
На цей момент на Поштовій площі мітингувальники встановлюють намети, звукопідсилювальну і музичну апаратуру, а також обіцяють установити намети під будинками ініціаторів проекту рішення, згідно з яким інвестдоговір із забудовником не планується розривати.
«У разі неприйняття вимог і прийняття завтра на сесії Київради проекту рішення без розірвання інвестдоговору із забудовником намети з'являться під будинками підписантів цього проекту - Кличка, Страннікова, Бондаренка, Омельченка і Гусовського!» - підсумував він.
Нагадаємо, раніше сьогодні мер Києва Віталій Кличко заявив, що Київрада на своєму засіданні у четвер, 21 червня, розгляне узгоджений проект рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі.
Нагадаємо, кілька років тому під час будівництва підземного торговельного центру на Поштовій площі у Києві археологи розкопали вулицю XI-XII століть. Серед знахідок: печатки княжої доби, наконечники стріл, прикраси, стремена, глиняний посуд.
Роботи учених на цьому місці тривали з весни 2015-го. Але на початку 2017-го процес зупинився через небажання інвестора продовжувати фінансувати дослідження. Забудовником підземного простору площі виступає фірма, яку пов’язують із Андрієм Кравцем, відомим як «завгосп Януковича» (тендер на будівництво торговельного центру виграло створене за два місяці до конкурсу ТОВ «Хенсфорд-Україна»).
19 квітня 2018 року Київрада прийняла за основу проект рішення, який передбачає розірвання інвестиційного договору з компанією забудовником, повернення ділянки на Поштовій площі громаді Києва і подальше створення музею.
7 червня Київська міська рада провалила рішення про припинення інвестиційного договору із забудовником торгово-розважального центру на Поштовій площі в Києві.
Читайте також матеріал «Главкома» Дослідниця історії Києва Аннабелла Моріна: Поштову площу передали фірмі «завгоспа Януковича» за 3,6 млн грн