Біля Головпоштамту відкриється виставка, присвячена українсько-польським відносинам
Цьогоріч Україна і Польща відзначають століття відновлення незалежних держав
Український інститут національної пам’яті підготував фотодокументальну виставку «100 років сусідства: Україна і Польща», відкриття якої відбудеться 1 листопада біля Головпоштамту столиці. Інформаційний партнер виставки – «Главком».
Виставка відкриється 1 листопада о 12:00 біля будівлі Головпоштамту за адресою: Київ, вул. Хрещатик, 22
«Глибше зрозуміти причини та наслідки історичних процесів, які пережили наші країни, допоможе фотодокументальна виставка «100 років сусідства: Україна і Польща». Їх розуміння дозволить уникнути помилок минулого та знайти спільну платформу для розбудови добросусідських стосунків між нашими державами нині», - переконаний голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.
«Цьогоріч Україна і Польща відзначають століття відновлення незалежних держав. Наші народи пройшли схожий історичний шлях і це має сприяти порозумінню між нами сьогодні. Минуле українців та поляків здатне запропонувати нинішньому дню всю палітру відносин - від завзятого протистояння то плідної співпраці. Саме про це різне минуле і розповідає наша виставка. Що саме з цього плекати як елемент спільної пам’яті для майбутнього вирішуємо ми. І саме ми, а не діячі минулого, відповідальні за цей вибір», - зазначає В’ятрович.
Автори виставки: Володимир В'ятрович, Ярослав Файзулін, Вікторія Яременко, Сергій Рябенко, Максим Майоров, Любов Крупник, Віталій Бака.
У виставці використані матеріали:
- Архіву Центру досліджень визвольного руху
- Галузевого державного архіву Служби безпеки України
- Музею Української революції 1917-1921 років
- Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили»
- Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України
- Центрального державного історичного архіву України у м. Львові
- Instytut Pamieci Narodowei
- Narodowe Archiwum Cyfrowe
- Особистих архівів Віталія Скальського, Ярослава Тинченка, Дмитра Понамарчука, Богуміли Бердиховської