Брудним повітря у Києві буде ще кілька днів, – ДСНС

Спеціалістами Укргідрометцентру здійснюється постійний лабораторний контроль стану забруднення атмосферного повітря у місті Києві

Сьогодні, у неділю 5 квітня, столицю затягнула димова хмара

Забруднення повітря у Києві пов’язано із антициклоном, високим тиском, слабким вітром та підвищенням температури у приземному шарі, що триватиме у найближчі кілька днів. 

Про це повідомляє пресслужба ДСНС.

«Станом на 7:00 5 квітня у Києві спостерігається область високого тиску з антициклонічним характером погоди, що характеризується слабким вітром, підвищенням температури в приземному шарі. Така ситуація перешкоджає перемішуванню атмосферних шарів повітря та спричиняє накопиченню забруднюючих речовин на поверхні землі. Як правило, у другій половині дня ситуація стабілізується. Дана ситуація буде повторюватися у найближчі кілька днів», – йдеться у повідомленні.

Остання інформація щодо стану забруднення атмосферного повітря в Києві. Спеціалістами ЦГО (Укргідрометцентр) здійснюється постійний лабораторний контроль стану забруднення атмосферного повітря у місті Києві.

Результати досліджень стаціонарних постів спостереження Центральної геофізичної обсерваторії cтаном на 13:00 год. 03.04.2020 по м. Києву: 

Харакер погоди 4 квітня не сприятиме розсіюванню шкідливих домішок у приземному шарі повітря. 

Як повідомляв «Главком», сьогодні, у неділю 5 квітня, столицю затягнула димова хмара (карта забруднення).

Нагадаємо, що фахівці рекомендують робити у випадках задимленості:

  • обмежити перебування на відкритому повітрі. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок;
  • тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати кватирки зволоженою тканиною і періодично її змінювати;
  • ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;
  • проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
  • збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі;
  • не гуляти під дощем, а якщо потрапили під дощ – за першої можливості прийняти душ.

Якщо у вас з’явилася задишка, кашель або безсоння, необхідно звернутися до лікаря.

До слова, під Києвом біля траси сталася масштабна пожежа.

Як повідомлялося, за період із 23-го до 31 березня вогнеборці Головного управління ДСНС у Києві 112 разів виїжджали на гасіння пожеж в екосистемах міста, загальна площа яких склала 27,72 га.

У Деснянському районі Києва біля ТЕЦ-6 та озера Алмазного вогнем знищено сотні гектарів лісу. Рятувальники показали жахливі наслідки пожежі.

Читайте також: