Київрада хоче розширити функціонал Картки киянина
Картку киянина пропонується визначити єдиною соціальною муніципальною карткою столиці
Сьогодні, 20 квітня, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами депутати погодили проект рішення, який передбачає розвиток механізмів застосування іменної багатофункціональної Картки киянина.
Наразі більшість киян-пільговиків використовують соціальну картку лише задля безкоштовного проїзду у комунальному транспорті та для розрахунку за комунальні послуги. Таким чином, Картка киянина на сьогоднішній день фактично виступає в ролі єдиної муніципальної платформи, за допомогою якої можливо отримати різного роду соціальні послуги. Відповідно до проекту рішення пропонується розширити заходи соціальної підтримки, загальноміські програми лояльності у сфері медицини, транспорту, освіти, отримання адміністративних, комунальних, паркувальних та інших послуг. Зробити це виконавчий орган Київради (КМДА) має протягом трьох місяців після прийняття зазначеного проекту рішення.
«Картка киянина є унікальним електронним ідентифікатором, що надає доступ киянам до усіх соціально важливих послуг. Перелік зазначених послуг із удосконаленням системи Смарт Сіті буде лише збільшуватися, і ми повинні забезпечити доступ усіх киян до цих послуг, а також підвищити їх зацікавленість в отриманні соціальної муніципальної картки. Обов’язок міської влади — створити сприятливі та комфортні умови проживання та роботи у столиці, а Картка киянина — ефективний інструмент у досягненні зазначеної цілі», — зазначив ініціатор відповідного проекту рішення, депутат Київради Володимир Левін.
Окрім того, згідно з проектом рішення, Картку киянина пропонується визначити єдиною соціальною муніципальною карткою столиці. Таким чином, буде можливо виконати рішення Кабінету міністрів України щодо необхідності монетизації пільг. Адже їхнє отримання пільговими категоріями населення можливе лише за умови використання єдиної муніципальної картки, що виступає в ролі ідентифікатора.
Проект рішення має також розглянути постійна комісія Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту.