Київрада влила 1,2 млрд грн у статутний капітал «Київтеплоенерго»
Підприємство має замістити ПАТ «Київенерго», продовживши надання послуг споживачам міста
У четвер, 22 березня, на пленарному засіданні Київської міської ради депутати збільшили розмір статутного капіталу КП «Київтеплоенерго» на суму 1,2 млрд грн за рахунок грошового внеску власника. Це необхідно, аби КП «Київтеплоенерго» прийняло на баланс теплові мережі Києва після 27 квітня 2018 року, тобто після розірвання договору столиці з ПАТ «Київенерго» та підготовчих робіт до наступного опалювального сезону.
Відповідно до рішення, також КП «Київтеплоенерго» є одним із ключових учасників процесу повернення під контроль міста об’єктів теплоенергетичного комплексу, що перебували у володінні та користування ПАТ «Київенерго».
Нагадаємо, у червні минулого року Київська міська рада прийняла стратегічне рішення – припинення угоди з ПАТ «Київенерго», що була укладена 17 років тому. Після завершення угоди комунальне підприємство має забезпечити жителям столиці безперебійність послуг із опалення, гарячого водопостачання, електричної енергії.
«Ми створили «Київтеплоенерго». В підприємство перейшли близько 300 працівників. За півроку роботи, підприємству вдалося провести гідравлічні випробування. На сьогодні «Київтеплоенерго» забезпечує проходження опалювального сезону на території 8 млн м2. Ця цифра дорівнює площі Чернігова або Івано-Франківська», - повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
При цьому, існує нагальна потреба у першочергових витратах підприємства для початку його діяльності та виконання робіт у міжопалювальний період, щонайменше в сумі 1,2 млрд грн. Підприємству необхідно забезпечити розрахунок за енергоносії, збільшити штат працівників, що забезпечуватимуть підготовку до зими, протиаварійне обслуговування, закупити нову спеціалізовану техніку, створити геоінформаційну систему інженерних мереж.
«Це кошти на забезпечення наявності ресурсів для виробництва теплоелектроенергії, це здійснення загальновиробничих витрат та придбання матеріалів та спецтехніки. А ще — організація робочих місць для трьох тисяч фахівців та інженерів і понад 7 тисяч осіб виробничого персоналу. Наразі статутний капітал «Київтеплоенерго» складає 5 тисяч гривень, що є нонсенсом для підприємства, на яке покладена функція життєзабезпечення столиці», - зазначив Пантелеєв.
Пантелеєв підкреслив, що в напрямку модернізації наших тепломереж ми не покладаємося лише на бюджетні кошти. Уже підписано меморандум і розпочалася спільна робота з офісом економічного зростання USAID. Обговорено план спільних дій на рік, створено організаційний комітет.
Фактично підприємство має замістити ПАТ «Київенерго», продовживши надання послуг споживачам міста. При цьому, заміна надавача послуг має бути якомога швидкою та безболісною для мешканців столиці.