Купіть ліхтар і протигаз. Мешканка елітного комплексу, у якому сталась пожежа, дала поради киянам
Мешканка будинку, що горів, поділилася своїми висновками після пережитої пожежі
Мешканка елітного житлового комплексу Park Avenue VIP на пр. Голосіївському, 60, в якому в ніч на 5 квітня сталася пожежа, дала кілька порад, як поводитися у випадку пожежі в багатоквартирному будинку.
Свої спостереження і висновки після пережитого жаху Ірина Золотаревич виклала у Facebook.
«Горіла шахта ліфта. Тому дим поглинув всі 24 поверхи, він був щільним, густим, агресивним. Люди стояли на вулиці з дітьми і собачками, дивилися на будинок з темними вікнами (його знеструмили) і тих сусідів, які не встигли вчасно спуститися, а потім вже не могли через дим на сходах. А вихід на дах, по якому можна було перейти в сусідній під'їзд, виявився заблокований. Ніхто до нас не підходив, нічого не пояснював... було сумно…», - розповіла мешканка будинку.
«Хочу поділитися деякими спостереженнями і висновками. Раптом вони допоможуть комусь обійтися без власних помилок», - написала вона.
1. Вдома потрібно тримати засоби індивідуального захисту. Жінка вважає, що не зайвим буде мати протигаз чи маску, але у кризовій ситуації можуть врятувати навіть мокрі рушники.
2. У разі задимлення потрібно покинути приміщення. «На поверсі було страшно, зізнаюся. Дуже щільний дим. І жахливо їдкий. Мені в якийсь момент захотілося побігти назад до квартиру, настільки важко було дихати. Вийшовши на вулицю, ми бачили, що дим посилюється і той, хто не вийшов відразу, пробратися через нього вже не міг. Люди вийшли на балкони, благо вони в нашому будинку всі відкриті, і просто чекали. У квартирах дихати було неможливо», - поділилася жінка своїми враженнями.
3. Негайно піднімайте сусідів. «Не сподівайтеся на спеціальні служби. Будіть сусідів. Хоча б голосно покричіть на поверсі», - радить Золотаревич.
4. Користуйтесь чатами мешканців будинку. «Як би ви не ставилися до батьківських і сусідським чатиків, вони реально рулять. Оскільки наш внутрішній диспетчер на дзвінки не відповідав, охоронці в під'їздах нікого не обдзвонювали, то в основному люди дізналися про ситуацію з чату мешканців. Ніхто офіційно нічого не пояснював, нікого не будив і не коментував подальші дії. Спасибі мешканцям, що інформували один одного», - розповіла жінка.
5. Парковка під будинком має бути вільна для під’їзду машин рятувальників. «Якщо є можливість вплинути на парковку у дворі - потрібно впливати! Машини, які стоїть під будинком, - це велика загроза безпеці. Вночі до під'їзду змогла під'їхати тільки 1 з 3 пожежних машин…», - зазначила мешканка будинку.
«Друзі, дожимайте в своєму дворі і будинку життєво важливі питання!» - радить Золотаревич.
Як повідомлялося, в ніч на 5 квітня на рівні другого поверху вказаного 23-поверхового житлового будинку виникла пожежа у вантажному ліфті. На місце події виїжджало 10 одиниць спеціальної та основної пожежно-рятувальної техніки та близько 40 чоловік особового складу.