Пилова буря в Києві: Кличко розповів про причини і наслідки
Рятувальні служби розробили правила безпеки для таких надзвичайних ситуацій
Екологи пояснюють виникнення пилової бурі, що вчора пронеслася Києвом, кліматичними змінами. Про це мер столиці Віталій Кличко повідомив під час онлайн-пресконференції.
«Суха осінь, безсніжна зима, відсутність звичної норми опадів. Як наслідок – повітряна ерозія ґрунтів, зниження рівня ґрунтових вод. Це - причини утворення пилу, який у столицю приніс сильний вітер, що сягав у середньому 22 кілометри на годину. А пориви його були сильнішими. Ми не звикли до таких погодних стихій. Але вони трапляються все частіше», - підкреслив Кличко.
За його словами, рятувальні служби столиці розробили правила безпеки для таких випадків. Так, усі вікна будинків мають бути щільно зачинені. За можливості, людям слід залишатися вдома. Якщо ж людина опинилася на вулиці, - триматися подалі від рекламних щитів, ліній електропередач та дерев. І не паркувати авто поблизу дерев та стовпів.
Також Кличко прокоментував падіння будівельної конструкції на Подільсько-Воскресенському мостовому переході.
«Через сильний вітер впали конструкції, зведені для робіт з антикорозійного захисту металоконструкцій арки мосту. На щастя – ніхто не постраждав. Також не пошкоджений сам міст. Зараз тривають роботи з відновлення конструкцій», - зазначив Кличко.
Як повідомляв «Главком», 16 квітня по обіді пилова буря накрила Київ. Видимість не перевищувала 100 м.
Також буря здійнялася на Київщині. З'явилося відео, як пилова буря накрила трасу Київ-Харків.
Пориви вітру сягали 17-22 м/с (І рівень небезпеки, жовтий).
Через сильний вітер у Києві впала частина тимчасових конструкцій риштувань Подільського мостового переходу.
Крім того, внаслідок ураганного вітру травми отримали вже декілька людей.