Директор «Google Україна» пояснив, як зробити так, щоб на картах Крим завжди був українським

Директор «Google Україна» Дмитро Шоломко

Фото:  Главком 

Досі велика кількість людей за звичкою користуються російською мовою, виставляють російські інтерфейси, а потім висувають якісь претензії до Google, - зауважив Шоломко

Директор «Google Україна» Дмитро Шоломко в інтерв’ю «Главкому» пояснив, чому  деякі люди, набираючи в пошуку слово «Крим», потім бачать його виключно з російських сайтів, які вважають  його «частиною РФ». 

«Мене часто запитують: чому у мене на мапі Крим - російський? А чому в мене тільки російські сайти вилазять у пошуку? Все просто. Треба зайти в налаштування і поставити місце - «Україна», а мова - «українська». Якщо ви поставите Україну та українську мову, у вас Крим на мапах буде український», - розповів Шоломко.

Втім, якщо поставити в налаштуваннях Росію та російську мову, «Карти Google» не обов’язково показуватиме Крим як російський, адже, зазначив  директор українського офісу Google, все «трохи складніше».

«Треба бути в Росії, мати російський інтерфейс, заходити на Google.ru, але так, там Крим буде російський. Та це питання не до мене, а до росіян. У них за законом так має бути. Альтернативи немає, - роз’яснив Шоломко.

«До чого я про все це кажу? Не Google має казати українцям, що треба користуватися українською мовою. Досі велика кількість людей за звичкою користуються російською мовою, виставляють російські інтерфейси, а потім висувають якісь претензії до Google. Але у нас механізм дуже простий. Хочете отримувати український контент, бути частиною українського Інтернету? Ставте в налаштуваннях: Україна і українська мова», - підкреслив він.

Як відомо, кілька років тому Google запустив голосовий пошук українською мовою. Як стверджує Шоломко, цей  сервіс працює досить гарно. І саме українською мовою.

«Ним користуються все більше й більше. За даними центральної команди маркетингу, кількість таких пошуків у нас зростає сильно, хоча їх все ще і мало. Це пов’язано з тим, що технології досить повільно адаптуються, необхідна гарна якість інтернету. А в Україні мережа поки що все ще будується», - зазначив  Шоломко.