Поліція відкрила 909 карних справ після кібератак на державні та приватні установи України
Правоохоронні органи отримали 1415 заяв та повідомлень щодо блокування роботи комп’ютерної техніки за допомогою вірусу-шифрувальника
Національна поліція України відкрила 909 карних справ за фактами кібератак, внісши відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Як повідомили «Главкому» у департаменті інформаційної підтримки та координації поліції, провадження порушені за статтею 361 Кримінального кодексу України («Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж»). Санкція статті передбачає штраф від 600 до 1000 неоподаткових мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі терміном до трьох років.
Загалом, протягом 27 червня-11 липня до поліції надійшло 1415 заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події щодо блокування роботи комп’ютерної техніки за допомогою вірусу-шифрувальника
Як повідомляв «Главком», 27 червня Україну атакував масовий інтернет-вірус. Жертвами хакерської атаки стали Кабінет міністрів, Міністерство інфраструктури, Ощадбанк, Укргазбанк, Укрсоцбанк, OTP банк, Укрпошта, «Нова пошта», аеропорт «Бориспіль», WOG, KLO, мережа гіпермаркетів «Епіцентр», Чорнобильська АЕС, «24 канал».Антивірусні компанії стверджують, що вже знайшли ліки від вірусу Petya.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що 4 липня спеціальні агенти департаменту кіберполіції разом з фахівцями СБУ та міської прокуратури припинили другий етап кібератаки Petya.