Акціонери «Північного потоку-2» забрали заявку про створення спільної компанії
Будівництво газопроводу в обхід України, тим не менш, обіцяють продовжити
У польському антимонопольному регуляторі UOKiK заявляють, що російський «Газпром» і його партнери не зможуть створити спільне підприємство щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2» після відкликання заявок.
«Відкликання заявок означає, що буде неможливо створення 6 юридичними особами спільного підприємства, яке мало займатися будівництвом газопроводу «Північний потік-2». Це червоне світло для цієї угоди», – заявив голова Управління охорони конкуренції та споживачів UOKiK Марек Неєхаль, якого цитує «Польське радіо».
Всі шість партнерів щодо спільного підприємства, яке повинно було займатися будівництвом газопроводу «Північний потік-2» – «Газпром», Eni, OMV, Shell, Uniper і Wintershall – забрали свою заяву з польського Управління охорони конкуренції та споживачів (UOKiK).
«Але це рішення не матиме впливу на реалізацію проекту, яка продовжується за планом», – мовиться у заяві партнерів, опублікованій 12 серпня.
Раніше шість компаній направили до UOKiK заявку на створення органу, який би відповідав за будівництво та експлуатацію газопроводу «Північний потік-2». У відповідь на це Управління опублікувало свої застереження щодо цього. Один з аргументів – небезпека обмеження конкурентноздатності інших суб’єктів ринку.
«Північний потік-2» – проект магістрального газопроводу, яким планують доправляти газ із Росії у Німеччину дном Балтійського моря. Будівництво двох ниток газопроводу планують завершити у 2019 році. Мажоритарним акціонером компанії, відповідальної за будівництво, є російський «Газпром».
ЄС та США наполягають, що будь-які нові інфраструктурні об’єкти у цій сфері, що стосуються Європейської співдружності, мають повністю відповідати Третьому енергетичному пакету ЄС.
Україна є однією з основних транзитних держав із найбільшими за обсягом газовими сховищами і потужностями з транспортування газу до Євросоюзу понад 120 мільярдів кубометрів на рік.
Росія раніше неодноразово заявляла про потребу диверсифікації ризиків і ненадійність України як транзитера. Москва вже постачає газ до Європи, переважно до Німеччини, в обхід України за допомогою першої нитки газопроводу «Північний потік», яка пролягає дном Балтійського моря.
Євросоюз заблокував будівництво схожого російського проекту «Південний потік», газопровід мав бути прокладений у Чорному морі.