Австрійський полковник зізнався у шпигунстві на користь Росії

Шпигун кожні два тижні контактував зі своїм російським зв’язковим «Юрієм»


Затриманий полковник австрійської армії, який з 1990-х років працював на російську військову розвідку ГРУ, зізнався у шпигунській діяльності проти Австрії на користь Росії.

Про це пише Die Presse.

Зазначається, що за 70-річним шпигуном із Зальцбурга стежили після того, як австрійська сторона отримала декілька тижнів тому інформацію від іноземної спецслужби. Коли затриманому надали докази  його шпигунської діяльності, він в усьому зізнався.

«Він повністю визнав свою провину та погоджується з усім», - говориться у статті.

У матеріалі Kronen Zeitung йдеться наступне: «Вилучені документи свідчать, що полковник намагався ще у 2006 році полишити шпигунську діяльність – але російська служба цього не дозволила».

За даними видання, чоловік, здійснюючи непримітну діяльність на одній із керівних посад в австрійській армії, кожні два тижні контактував зі своїм російським зв’язковим «Юрієм». Завдання отримував через радіоприймач, для передачі своїх донесень він використовував листи з тайнописом, а також передавав інформацію росіянам безпосередньо за допомогою супутникового зв’язку.

Ці відомості стосувалися повітряних сил Австрії, артилерійських систем та брифінгів. Незадовго до свого провалу шпигун повідомляв про міграційну ситуацію в Австрії, а також склав детальну оцінку особистостей ряду високопоставлених офіцерів австрійської армії. За свою діяльність він отримав від росіян 300 тисяч євро.

Зазначається, що у Москві дізналися про можливе викриття їхнього агента, після чого дали йому вказівку знищити всі матеріали, які можуть його скомпрометувати. Утім, шпигун уже перебував під наглядом і йому не вдалося цього зробити. У нього конфіскували, крім наданих росіянами засобів зв’язку, ноутбуки, дослідження вмісту яких триває.

Раніше повідомлялося, що міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайсль скасувала запланований на 2-3 грудня візит до РФ через затримання полковника австрійської армії за підозрою у роботі на російську військову розвідку. 

Додайте «ГЛАВКОМ» в свої обрані джерела ⟶

Джерело: Європейська правда

ОСТАННІ НОВИНИ
Сьогодні, 05:33
Сьогодні, 05:18
Сьогодні, 04:55
Сьогодні, 04:26
Сьогодні, 03:47