Чехію закликали визнати голодомор в Україні геноцидом
«Сьогоднішня війна на Донбасі – це пряме продовження геноциду», - заявив посол України в Чехії Євген Перебийніс
4 червня у Сенаті верхньої палати Чеського парламенту відбулася конференція «Сталінський голодомор в Україні 1932-1933 років: Прихована війна, що мала зліквідувати український народ». Чеські та українські історики і дослідники презентували свої доповіді про один з найбільших злочинів комунізму в Європі.
Речники з Інституту дослідження тоталітарних режимів Давід Свобода та Даніела Коленовська з Інституту новітньої історії, історик і україніст Богдан Зілінський та інші історичні експерти розповіли студентам та громадськості про злочини сталінського режиму, жертвою яких стали мільйони українців, і про те, які наслідки у контексті сучасності має ця трагедія із сьогоднішніми подіями в Україні.
Зокрема, посол України в Чехії Євген Перебийніс закликав чеський Сенат і верхню палату Чеського парламенту визнати голодомор в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу.
«Маю переконання, що українська діаспора, яка є найбільшою нацменшиною Чехії, належно оцінить такий крок з боку чеських високопосадовців. Гібридна війна, яку продовжує вести Росія проти України, не виникла сьогодні. Кремль вдосконалив свої методи та інструменти, але мета залишається та ж сама – знищити Україну, українську мову і український народ. Голодомор був одним із принципів гібридної війни Москви проти України. Сьогоднішня війна на Донбасі – це пряме продовження геноциду. Оскільки саме Донбас був одним із найбільш постраждалих від голоду регіонів. І саме в цей регіон, замість страчених голодом українців, Москва організовано привезла заступників так званого «російського світу», – зазначив Перебийніс.
У дискусії взяв участь також заступник голови Палати депутатів Войтєх Пікала.
«Сьогоднішня конференція нам дає можливість замислитися про всіх, хто знаходився під тиском диктаторських ідеологій протягом всієї історії. Про голодомор в Україні багато років не говорили. Підпорядкування інтересів одного народу інтересам іншого та перекручування фактів на користь ідеологічним злочинам - це, на жаль, те що триває і сьогодні. Я радий, що Сенат Чехії, демократичної країни має можливість надавати громадянам правдиву та фактичну інформацію, яка є основою вільної громадської суспільності», – сказав Пікала.
Як відомо, Україна з посиланням на дані науково-демографічної експертизи стверджує, що загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932–33 років становить майже 4 мільйони осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 мільйонів.
Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року Сенат США визнав Голодомор в Україні геноцидом.