Чеський генерал: НАТО повинно реагувати на військові навчання Росії, а не хникати з цього приводу
Альянс не має скаржитися, що суперник раптом почав грати «не за правилами»
Захід зобов'язаний навчитися проводити масштабні військові навчання. Такої думки дотримується Чеський генерал Петр Павел, який нині є головою Військового комітету НАТО, пише чеське видання ECHO24.
«Хникати з приводу того, що Росія проводить навчання так часто, що це видається «агресивними» і «тривожними» діями, немає сенсу. Така нинішня міжнародна обстановка, і Альянс повинен адекватно на це реагувати, а не скаржитися, що суперник раптом почав грати «не за правилами», - підкреслив він.
Генерал Павел також висловився проти будівництва нових великих баз, які в разі війни стали б першою привабливою ціллю. Сили НАТО повинні «перебратися» до Центральної і Східної Європи, але замість «постійної» йдеться про «наполегливу» присутність, відзначає видання.
Різниця полягає в тому, що сили Альянсу повинні періодично переміщатися з бази на базу, проводити навчання і підтримувати високу боєготовність.
«Росіяни тепер спокійно проводять раптові військові навчання за участю десятків тисяч військових, а для Альянсу подібне є чимось надзвичайним. Без участі американців навчання в Європі виглядали б на тлі російських смішно. Під час холодної війни все було інакше: витрати на оборону розподілялися між США і Європою в середньому 50 на 50, однак тепер західноєвропейські країни пожинають гіркі плоди своїх необдуманих бюджетних скорочень», - зазначає видання.
Журналісти ECHO24 припускають, що американці будуть співпрацювати з тими країнами, які продемонструють справжнє бажання це робити, а також з якими у НАТО збігатимуться інтереси. Більшість «старих» країн ЄС не мають ані першого, ані другого, тому варто очікувати, що в кулуарах варшавського саміту представники США будуть критикувати найбільше саме їх.
«Старі спокійні часи закінчились, і той, хто просить допомоги у союзників, повинен довести конкретними діями, що заслуговує цієї допомоги, і сам робить щось для своєї оборони», - резюмує видання.