ДБР звинуватило телеканал «Прямий» у фінансуванні захоплення державної влади
ДБР висунуло нові вимоги і додало до звинувачень на адресу каналу ще чотири статті Кримінального Кодексу
Про це повідомив генеральний директор телеканалу Володимир Сташевський у прямому ефірі.
Він зазначив, що 17 березня за рішенням суду слідчі ДБР без перешкод отримали доступ до частини документів телеканалу. Однак вже 19 березня ДБР висунуло нові вимоги і додало до звинувачень на адресу каналу ще чотири статті Кримінального Кодексу. Серед них - стаття «Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України».
«Ми 17 березня виконуємо ухвалу суду, а 19 березня ДБР дають нову вимогу. Складається враження, що справа «Прямого» - це головна справа в Україні. Йдеться про дозвільні документи, починаючи з 2017 року і закінчуючи 2020 роком. Викликає подив кількість статей, які зазначаються в вимозі. У попередній ухвалі суду було 2 статті. Тепер їх вже 6. Ми хочемо почути обґрунтування такої вимоги. Дозвільні документи надає держава, і ДБР як державна структура може дуже легко отримати ці документи», - переконаний гендиректор телеканалу «Прямий».
Логіку слідчих ДБР важко зрозуміти, кажуть на каналі.
«Хто саме саме і кому «фінансував захоплення державної влади». Чи це були журналісти телеканалу «Прямий»? Чи власник телеканалу Володимир Макеєнко? Чи все ж таки п’ятий президент Петро Порошенко, який на момент угоди купівлі-продажу телеканалу був чинним президентом України?», - іронізує генеральний продюсер каналу Світлана Орловська.
Адвокат п’ятого президента Петра Порошенка Ігор Головань переконаний, що ця справа, так само як і всі інші, порушені ДБР відносно Петра Порошенка, є інструментами політичного переслідування. Про це свідчить і абсурдність звинувачень.
«Колишній генпрокурор із заступником назвав це «юридичним трешом, висмоктаним з пальця». Це провадження зареєстроване майже рік тому за брехливим наклепом Портнова і спрямоване було перш за все проти Порошенка. Жодних фактів ніхто віднайти не може, бо їх не існує в природі. Оскільки слідчі не можуть віднайти в цій царині, то вони вигадують нові статті - і ось так з’являється стаття про фінансування повалення конституційного ладу», - наголошує Головань.
Адвокат звертає увагу на те, що в офіційних документах слідчі ДБР вказують, що Петро Порошенко не є особою, якій висунуте будь-яке звинувачення. Але це не заважає в публічній площині представникам влади і депутатам з більшості заявляти про так звані «розслідування проти Порошенка».
«Саме тому ми змушені звернутися до суду. 27 березня суд зобов’язав слідчих розглянути клопотання про закриття провадження. Клопотання до цього часу не розглянуте. Тобто слідчі ДБР вигадують неіснуючі злочини, намагаються їх розслідувати і витрачають на це гроші з бюджету», - зазначив Ігор Головань.