Держлісгоспи друга Луценка постачають найбільше «дров» для виробників меблів у ЄС - ЗМІ
У першому півріччі з України вивезли «дров» та «паливної» деревини щонайменше на $560,30 млн
Під виглядом дров з України експортують виробникам меблів Євросоюзу нормальну деревину. Тоді як найбільшими експортерами є державні лісгоспи, які контролює товариш генпрокурора Юрія Луценка, пише «Бізнес. Цензор».
Дровами та деревиною для спалювання в Україні вважаються колоди завдовжки до двох метрів з певною якістю деревини (сучкуватість тощо). Однак за неуважного ставлення до цієї якості дровами можна назвати деревину, з якої можна робити меблі.
Відтак за підрахунками видання, найбільшими отримувачами українських «дров» в Євросоюзі у 2018 році є такі виробники меблів, як румунські компанії Egger та Kronospan, компанія з Угорщини Swisskrono, а також австрійський виробник пиломатеріалів австрійська Pisec Gesellschaft.
У першому півріччі з України вивезли «дров» та «паливної» деревини щонайменше на $560,30 млн. З цієї суми $324,85 млн припало на експорт державних лісових підприємств. Агентство лісових ресурсів України очолює Володимир Бондар, який у близьких дружніх стосунках з генеральним прокурором Юрієм Луценком. Про причетність Генпрокуратури до контрабанди лісу говорив і колишній виконувач обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан, який входить до команди прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.
Родина Луценка безпосередньо причетна до лісового бізнесу. Син генпрокурора Олександр Луценко (який раніше працював у цигарковому монополісті «Тедіс Україна») є співвласником ТОВ «Грін вейв» (Київ) і ТОВ «Грандвуд груп» (Біла Церква), серед видів діяльності яких - лісозаготівля та лісопильне виробництво.
У «Грін вейв» партнером Луценка-молодшого є Віталій Морозюк, який є директором луценківської фірми ТОВ «Бел фам».
У «Грандвуд груп» партнерами генпрокурорського сина є Юрій Соколов, Андрій Горбатюк та Олександр Наумик. І всі вони разом з Луценком-молодшим є власниками ще однієї лісопилки в Рокитному Рівненської області – ТОВ «Веар».
Наумик відомий як юрист власника мережі супермаркетів АТБ Геннадія Буткевича. На Наумика зареєстровані частки у ТОВ «Українська постачальна група» та ТОВ «БР «Логістикс», він є членом опікунської ради у дитячій громадській організації «Футбольний клуб «Ювілейний», заснованій співвласником АТБ Євгеном Єрмаковим.
Наумик також мав справу з дружиною генпрокурора Іриною Луценко, яка рік тому продала Наумику рухоме майно за 1,89 млн грн. (можливо, стару автівку, бо після цього вона відразу купила новий Mercedes Benz GLS 350D вартістю 2,43 млн грн).
Нагадаємо, колишній співробітник Генпрокуратури Дмитро Сус у суді заявив, що Буткевич – «найліпший друг Луценка». В останній рік Держгеонадра та суди передали низку спецдозволів на користування надрами фірмам, що належать самому Буткевичу та Єрмакову, а також іншим представникам АТБ.
Наумик є співзасновником ТОВ «АЛД» (розвідка нафти і газу) разом з Володимиром Євдокимовим, який був заступником міністра МВС Юрія Луценка у 2000-х. Сус згадував Євдокимова разом з Буткевичем у своїх показах щодо справи члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського, якого обвинувачують у незакінченому замаху на шахрайське заволодіння $500 тис. Мовляв, Євдокимов давав вказівки слідчим ГПУ, які формально є підлеглими Юрія Луценка, що робити у справі, пов’язаній з нардепом Сергієм Рибалкою, який зі скандалом розвівся з донькою Буткевича, після чого на нардепа почали тиснути колишній тесть і Генпрокуратура.
Євдокимов також має частку у ТОВ «Централ білдинг менеджмент» (село Лісники Києво-Святошинського району), що займається лісозаготівлею. Тут його партнерами є Вікторія Лаврега і Костянтин Хворостяний.
Фірми «Веар», «Грандвуд груп» та «Централ білдинг менеджмент» напряму не значаться серед експортерів українських «дров».