Дружина президента підписала з китайцями грант на інклюзивну освіту на кілька мільйонів гривень
Грантові кошти від Китаю будуть спрямовані на розвиток науково-педагогічного експерименту
Сьогодні дружина президента України, голова Благодійного фонду Петра Порошенка Марина Порошенко та голова Міжнародної торгової палати Великого Шовкового Шляху Люй Цзяньчжун (Китай) підписали грантовий договір на суму 200 тисяч доларів США (еквівалентно 5,2 млн гривень) на розвиток інклюзивного освітнього середовища в Україні. Про це повідомляється на сторінці Фонду у Facebook.
За словами Марини Порошенко, ця угода є яскравим прикладом того, що в глобальному світі немає локальних проблем. Обговорюючи ситуацію з інклюзивною освітою в Україні, пані Порошенко зауважила, що кількість дитячого населення сягає понад 7 мільйонів осіб, серед яких – 700 тисяч дітей із порушеннями психофізичного розвитку: «При цьому ми маємо дуже невтішну статистику: лише 10% із них навчаються в інклюзивних школах, а решта знаходиться за межами соціалізації та повноцінного суспільного життя».
Голова Міжнародної торгової палати Великого Шовкового Шляху пан Люй Цзяньчжун розповів, що перед підписанням договору зустрічався із українськими дітьми з інвалідністю, які проходять комплексну реабілітацію за допомогою арт-терапії та соціально-побутову адаптацію в Київському міському палаці дітей та юнацтва. «Ці діти мене приємно вразили і надихнули на прийняття рішення, що сьогоднішній договір – це не одноразова акція, а початок великої українсько-китайської співпраці в рамках благодійного проекту «Сяйво Шовкового Шляху».
Грантові кошти від Китаю будуть спрямовані на розвиток науково-педагогічного експерименту, який Марина Порошенко спільно з Міністерством освіти і науки України реалізує в Запорізькій області у 2016-2019 роках. Наразі із 600 шкіл регіону лише 51 – з інклюзивним навчанням. Тому головним завданням проекту є максимальне включення дітей з інвалідністю в активні суспільні відносини шляхом створення інклюзивного освітнього середовища.
Ключова перспектива проекту полягає в тому, що вже через три роки напрацьовані результати ляжуть в основу дорожньої карти запровадження інклюзивної освіти в усіх регіонах України. Дружина президента подякувала панові Люй Цзяньчжуну за рішучі кроки на шляху розбудови українсько-китайської співпраці. Марина Порошенко висловила сподівання, що спільні зусилля всіх однодумів у питанні розвитку інклюзивної освіти в Україні допоможуть виховати серед «особливих» дітей відомих українських науковців, паралімпійських чемпіонів або митців.