Гройсман: Рішення про підвищення зарплат не узгоджувалося з Кабміном
Прем'єр вважає, що зарплати депутатів, які не виконують свої обов'язки, можна було б піддати стягненням
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що в проекті державного бюджету на 2017 рік не передбачені кошти для підвищення зарплат депутатам Верховної Ради. Про це він сказав в ефірі одного з українських телеканалів, передає «Інтерфакс-Україна».
«Хотів би підкреслити, що якщо такі рішення приймаються, то вони повинні прийматися одночасно з внесенням змін до бюджету, в проекті бюджету, який подав уряд і в проекті бюджету, який ми отримали назад для обробки - жодної копійки на підвищення зарплат для депутатів немає», - заявив Гройсман.
За словами прем'єра, рішення про підвищення зарплат не узгоджувалося з Кабміном.
Він вважає, що зарплату депутатів, які не виконують свою роботу: не відвідують засідання, не працюють у комітетах, можна було б піддати стягнень.
«Можна було б абсолютно спокійно прирівняти депутата, сьогодні оклад міністра 18 тис. грн, не так як було в постанові від 44 тис. грн і можна було б прирівняти голову комітету парламенту до посади міністра», - додав Гройсман.
Верховна Рада 20 жовтня в першому читанні проголосувала за проект закону про державний бюджет на 2017 рік. Підтримали законопроект №5000 245 депутатів.
Згідно із затвердженим у першому читанні документом, нардепи пропонують уряду в рамках бюджетного процесу переглянути рівень свого фінансового забезпечення. У проекті бюджету обранці пропонують значно підвищити собі оплату праці. Йдеться про зарплату розміром у 36 тисяч гривень у нардепа, 40,6 тисячі у заступників голови ВР і 43,5 тисячі гривень у спікера.
Опубліковано список депутатів, які проголосували за підвищення своїх зарплат.
Нагадаємо, 15 вересня уряд ухвалив проект Держбюджету на 2017 рік. У попередні роки бюджет ухвалювали мало не новорічної ночі. Цьогоріч уряд вирішив продемонструвати пунктуальність, вніс проект головного кошторису до парламенту вчасно.
Свою думку щодо того, якою має бути зарплата нардепа, можна висловити в опитуванні.