Кіберполіція: хакерська атака на Україну здійснювалася через програму M.E.doc
Програма M.E.doc використовується для звітності та документообігу
Хакерська атака на Україну здійснювалася через програму для звітності та документообігу M.E.doc.
Про це йдеться в повідомленні департаменту кіберполіції у Facebook.
«На даний момент попередньо відомо, що вірусна атака на українські компанії виникла через програми «M.E.doc.» (Програмне забезпечення для звітності та документообігу)», - повідомили в кіберполіції.
Також відомо, що дане програмне забезпечення має вбудовану функцію оновлення, а хакерська атака почалася після сьогоднішнього оновлення в 10:30, розмір якого склав приблизно 333 кб.
В подальшому, шкідливе програмне забезпечення розповсюджувалось за допомогою вразливості у протоколі Samba (яка також використовувалась під час атак WannaCrу.
Нагадаємо, Україну атакував масовий інтернет-вірус. Жертвами хакерської атаки стали Кабінет міністрів, Міністерство інфраструктури, Ощадбанк, Укргазбанк, Укрсоцбанк, OTP банк, Укрпошта, Нова пошта, Аеропорт Бориспіль, WOG, KLO, мережа гіпермаркетів Епіцентр, Чорнобильська АЕС, 24 канал.
За фактом масових кібератак відкрито справу за статтею «втручання в роботу комп'ютерів і комп'ютерних мереж».
Станом на 18:30 вівторка до call-центру департамент кіберполіції Національної поліції України надійшло близько 200 заяв про ураження комп'ютерних системдержавних та приватних організацій, а також пересічних користувачів вірусом.
Ввечері 27 червня офіційний сайт Кабміну та компанія «Нова пошта» відновили роботу після хакерських атак.
Раніше стало відомо, що комп’ютерний вірус атакував українські банки та Київенерго.
У Києві не можна скористатися картками для проїзду в метро.
Згодом у Службі безпеки України пояснили, що масові хакерські атаки на низку великих українських компанії могли бути організовані з території РФ.
Детальніше читайте у матеріалах: «У мережі з'явилася інструкція, як видалити Petya-вірус» та «Вірус Petya.A. Все про хакерську атаку проти України (оновлюється)»