Хто увійде в новий рік переможцем, а хто - переможеним. Версія Politico
Серед «лузерів» видання називає канцлера Німеччини Ангелу Меркель
Першими в списку переможців наступного року видання назвало «продавців позолоти» Дональда і Меланію Трамп, які в 2017 році переселяться в Білий дім. «Цікаво, чи є хоч одна квартира, яка лишилася без позолоти після їхнього виселення?» - кепкує Politico.
Крім того, видання вважає, що прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей теж почне новий рік як переможець, оскільки в неї «є чимало причин посміхатися». Якщо переговри щодо виходу Британії з ЄС пройдуть добре, вона стане національною героїнею. Якщо ж Брюссель вирішить зайняти жорстку позицію, вона зможе зіграти лідера обложеної Британії, яка протистоїть віроломним чиновникам з континенту.
«Мей може виставити себе як нову Маргарет Тетчер і оголосити парламентські вибори. Опитування зараз дають їй 12% переваги. Опоненти-лейбористи зараз переживають внутрішній хаос, обираючи собі лідера з двох варіантів: або насмишкуватий юрист Боб Гельдоф, або мільйонерка Джина Міллер, дружина менеджера хеджфонду із Сіті. В очах виборців обидва кандидати не дуже вигідні», - йдеться в статті.
Ще один переможець - Володимир Путін, військові авантюри в Україні і Сирії якого повернули Москві увагу світу. «Демократія, тху! Російська економіка занепадає, але божевільний Влад рідко коли почувавсябільш безпечно в Кремлі», - жартує видання.
Politico вважає переможцями 2017 року і весилологів - науковців, які досліджують прапори - пояснюючи це тим, що Brexit вколов Євросоюзу «наркотик націоналізму». «А це означає вимахування прапорами», - пише видання, додаючи, що вони, схоже знадобляться всім включно з прихильниками і ненвисниками Трампа.
Марін Ле Пен в 2017 році чекає неймовірна увага ЗМІ і суспільства у Франції. Адже наступного року вона стане кандидатом в президенти від «Національного фронту». Видання визнає, що Ле Пен може і не перемогти. Однак не помічати її невдаться точно. А для її партії це в певному розумінні тріумф. В хорошому становищі перед 2017 роком опинився ще один француз - Мішель Барньє, який став головним перемовцем від ЄС про Brexit. Якщо йому вдасться змусити Британію страждати, виборці у Франції полюблять його. Він зможе розраховувати на велику роль у будь-якому правоцентристському уряді. В разі ж невдачі він зможе звалити всю вину на колишнього бельгійського прем'єр-міністра Гі Верговстада, який також представляє сторону ЄС на переговорах.
Переможцями в наступному році будуть також колишній прем'єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі і лідер популістської партії «Рух п'яти зірок» Беппе Грілло. Поразка прем'єр-міністра Матео Ренці на референдумі щодо конституційної реформи змушує їх посміхатися. Берлусконі, на думку видання, в 2017 році отримає хорошу можливість повернутися в політку, а Грілло хоч і лишиться в опозиції, однак його становище значно покращиться.
Першим в списку «лузерів» 2017 року Politico називає нового прем'єр-міністра Італії Паоло Гентілоні. На думку видання, він очолив уряд в дуже складний час і навряд чи протримається довго. Також наступного року в програшному становищі буде НАТО.
Переможець на виборах в США Дональд Трамп може й не втілить свої обіцянки, які можуть підірвати НАТО. Однак він вже створив невизначеність щодо майбутнього оборонної організації, яка була в основі західної дипломатії впродовж 60 років. Але враховуючи, що так багато країн не витрачають на оборону 2% ВВП, НАТО має слабенький вигляд.
Навряд чи 2017 рік буде хорошим для народу Сирії. Видання пояснює, що внесло сирійців у список тих, хто програв, тому що, враховуючи досвід нинішнього року, тяжко уявити, за яких умов наступний може стати дійсно хорошим для них.
Серед «лузерів» Politico бачить і канцлера Німеччини Ангелу Меркель, яку в наступному році чекають парламентські вибори. «Її стабілізатори вже не ті. Міст протікає, а в повітрі пахне заворушеннями. Те, що пані М влаштувала з імміграційною політикою, призвело до хаосу про всій Європі. Баварські машинобудівельники вже збуджені через Brexit. Якщо канцлер повернеться до влади за не дуже вигідних обставин, як це вплине на її репутацію в довгостроковій перспективі?» - йдеться в статті.
Тим часом, оглядач RFERL Браян Вітмор писав, що сусідів Росії чекає важкий 2017 рік. Він нагадує, як нещодавно директор Російського інституту стратегічних досліджень Леонід Решетніков заявив, що Білорусь - це нібито «частина великої Росії» і «не повинна» існувати незалежно від Москви. Тим часом, в Україні впродовж останнього тижня проросійські бойовики посилили свої атаки попри формальне перемир'я.