Інвестори зацікавилися країнами підвищеного рівня ризику. Україна серед них
До груп інвестиційного ризику відносяться Україна, Таджикистан, Ірак, Білорусь
Іноземним інвесторам вигідно вкладати грошові ресурси в країни з підвищеним інвестиційним ризиком. Про це розповів Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, на прес–конференції у перс-центрі «Главкома».
Він розповів, що до груп інвестиційного ризику, зокрема, відносяться Україна, Таджикистан, Ірак, Білорусь.
«Більше того, ця поведінка почала змінюватись у інвесторів в кінці весни. Влітку Ірак вийшов на ринки позичкового капіталу. І зміг позичити грошовий ресурс під 7,5% річних. Таджикистан повідомив про те, що він виходить на зовнішні ринки і позичання капіталу. У них там серйозний інфраструктурний проект, який вони не можуть самостійно інвестувати, тому намагаються півмільярда доларів набрати на зовнішніх ринках позичання капіталу. Білоруси позичили 1,5 мільярдів доларів. Греки - по 4,5%», - розповідає Устенко.
За словами економіста, інвесторам вигідно вкладати кошти в не дуже розвинуті країни, адже на них можна більше заробити.
«Для них стали цікавими усі країни підвищеного рівня ризику. До цієї ж категорії відносяться Україна, Таджикистан, Ірак, Білорусь – країни що намагаються позичати гроші. У іноземців багато грошей і вони звикли отримувати більший рівень доходу порівняно з 2%, які вони можуть отримати від США. Їм навесні дали пробний шанс від греків. У них можна було купувати цінні папери та отримувати 4,5% річних. Але їм в цей момент була кинута ще одна вагома куля навесні цього року. Вона була кинута з боку Венесуели. Коли президент Венесуели відмовлявся від будь-яких рухів, які потрібно було зробити країні, коли велика кількість населення вже знаходилась на вулиці, коли був вбитий представник опозиції, коли навіть палили шини – вони повернули 2,5 мільярдів доларів своїх зовнішніх обов’язків, які робили під 20% річних», - розповідає економіст.
Також Устенко висловлює занепокоєння щодо ефективності проведення реформ в Україні.
«У нас не було серйозного прогресу в структурних реформах протягом літа. Я вважаю, що якісь рухи були, але вони незначні. Навесні Україна могла позичати гроші на зовнішніх ринках під 9% річних, навіть трішки більше. Якби Україна зараз вийшла на ринок позичкового капіталу, то могла б позичити грошовий ресурс близько під 7,5% річних. Що вона(Україна. – Ред.) і почала робити, тому що почалось українське Road show в основних фінансових центрах світу. Як тільки Україна отримує доступ до зовнішнього ринку позичкового капіталу – швидкість проведення реформ починає різко знижуватись. Буде кореляція між можливістю позичати на зовнішніх ринках без умов та можливостю проведення реформ. Це мене лякає та насторожує», - говорить Устенко.
Дивіться запис прес-конференції: