Європейські депутати звернулися з петицією до уряду України
Політики і громадські діячі закликають українську владу поважати ЗМІ і права опозиції
Європейські депутати звернулися до уряду України із закликом не тиснути на засоби масової інформації та політичну опозицію. Про це йдеться в заяві групи європейських політиків, учених і громадських діячів, опублікованому на найбільшій міжнародній платформі громадських ініціатив Change.org.
«4 вересня праві радикали атакували «Інтер». Офіс телеканала було спалено націоналістами, тільки диво допомогло уникнути людських жертв. Ми також дуже стурбовані інформацією про те, що радикали перебувають під контролем високопоставлених українських чиновників і керівництва правоохоронних органів», - ідеться у повідомленні.
На думку європейських політиків, Україна потребує національного примирення, а не конфронтації і полювання на відьом. «Ми закликаємо керівництво України неухильно дотримуватися принципів політичного плюралізму, поваги до незалежності засобів масової інформації та прав опозиції», – заявляють у своєму зверненні до уряду України західні депутати.
Під зверненням підписалися:
Марко Занні, член Європейського парламенту;
Інге Хьогер, депутат Бундестагу Федеративної Республіки Німеччина;
Улла Ельпке, депутат Бундестагу;
Олександр Ной, депутат Бундестагу;
Стефано Фассіно, депутат парламенту Італії;
Альфредо д'Атторе, депутат парламенту Італії;
Антоніо Маркопулос, голова Комітету з питань зовнішньої політики парламенту Греції;
Томас Шмідт, віце-президент Європейської асоціації адвокатів за демократію;
Д-р Герні Боднер, доцент Університету природних ресурсів, Відень, Австрія;
Д-р Лео Габріель, співголова Комітету неурядових організацій з питань сталого розвитку при ООН;
Д-р Вернер Мурга, член земельного парламенту федеральної землі Штирія, Австрія;
Панайотіс Сотіріс, член правління партії «Народна єдність», Греція;
Жак Ніконофф, кандидат у президенти Франції від Партії деглоболізації та інші.
Нагадаємо, 4 серпня на вулиці Щусєва почалася пожежа в будівлі телеканала «Інтер». До пожежі кілька людей підпалили під офісом телеканала шини.
Внаслідок пожежі в будівлі «Інтера» постраждали люди. Зокрема, журналістка телеканала дістала травму хребта.
За підозрою в підпалі будівлі телеканала шістьох осіб було затримано, повідомив голова Нацполіції Києва Андрій Крищенко, однак згодом їх відпустили.
Пікетники 5 вересня поставили намети і заявили про безстрокову акцію. Незважаючи на ці дії, «Інтер» не подав заяву про перешкоджання журналістській діяльності. Тим часом президент Петро Порошенко доручив генпрокурору Юрію Луценку взяти під особистий контроль розслідування щодо «Інтера».
Блокування головного офісу «Інтера» було припинено 6 вересня нібито за домовленістю з телеканалом. Однак керівництво «Інтера» спростовує досягнення будь-яких домовленостей з екс-добробатівцями, які протестували під офісом.