Кібервірус Petya вплинув на початок вступної кампанії

Вірус вплинув на роботу ЄДЕБО

Фото: facebook.com/vstyran

Доступ до особистого електронного кабінету вступника буде відкрито сьогодні після 12:00 дня

Вірус-вимагач Petya.A, який атакував Україну 27 червня, вплинув на початок вступної кампанії, а саме на роботу Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО).

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, зазначається, що у зв’язку з масовою кібератакою, з міркувань безпеки були запроваджені тимчасові обмеження в роботі ЄДЕБО через профілактику системи, в тому числі у функціонуванні Особистого електронного кабінету вступника.

«Наразі ризики, пов’язані зі згаданою кібератакою, мінімізовані. Тому доступ до Особистого електронного кабінету вступника буде відкрито сьогодні (відповідно до Умов вступу), але після 12:00 дня, про що буде додатково повідмлено на сайті та офіційній сторінці у Facebook МОН та Державного підприємства «Інфоресурс», - йдеться у повідомленні. 

Як повідомлялося, 27 червня Україну атакував масовий інтернет-вірус. Жертвами хакерської атаки стали Кабінет міністрів, Міністерство інфраструктури, Ощадбанк, Укргазбанк, Укрсоцбанк, OTP банк, Укрпошта, «Нова пошта», аеропорт «Бориспіль», WOG, KLO, мережа гіпермаркетів «Епіцентр», Чорнобильська АЕС, «24 канал».

Антивірусні компанії стверджують, що вже знайшли ліки від вірусу Petya.

Значної шкоди було завдано в Італії, країнах Центральної Європи та Ізраїлі. У Німеччині «вражена система центрального офісу компанії Nivea Beiersdorf у Гамбурзі», повідомляє телеканал ARD. У Росії під атакою опинилася державна корпорація «Роснєфть».

28 червня комп’ютерний вірус-вимагач Petya.А поширився на країни Азії. В Індії через кібератаки вийшла з ладу система управління вантажами найбільшого порту країни. Збої зафіксували і в Китаї, однак їхні масштаби не були настільки значні.

Вірус Petya.А шифрує дані на комп’ютері та вимагає викуп. Фахівці з комп’ютерної безпеки радять нічого не платити – жодних ключів після виплати грошей власники уражених комп’ютерів не отримують.

Подібним чином діяв вірус-вимагач WannaCry, від якого в травні 2017 року постраждали понад 300 тис. комп’ютерів у 150 країнах.