Клімкін вважає, що Угорщина не піде на поступки щодо закону про освіту

Угорщина через український закон про освіту хоче розслідування від ООН

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про те, що українським дипломатам ймовірно не вдасться переконати угорських політиків у питанні нового закону про освіту, однак розмову з ними треба вести все одно.

Про це Клімкін заявив в ефірі телеканалу «1+1».

«Я думаю, що на даному етапі ми більшість угорських політиків не переконаємо, оскільки це те що лежить на кордоні раціонального і ірраціонального. Але говорити все одно потрібно інакше це буде дуже складне питання в нашому спілкуванні з громадою на Закарпатті», - заявив Клімкін.

Він додав, що новий закон про освіту у частині мовних квот не порушує жодної міжнародної норми.

Міністр закордонних справ України назвав заяви Мураєва щодо закону про освіту перекривленням фактів.

«Нардеп Євгеній Мураєв заявив, що Україна анексувала частини Румунії та Угорщини, а тепер забирає в них рідні мови. Такі заяви в контексті нового закону про освіту голова МЗС Павло Клімкін вважає свідомим збуренням та перекривленням фактів», - заявив Клімкін.

За його словами, сьогодні документ було передано до Венеціанської комісії, яка дасть правову оцінку закону.

Нагадаємо, 25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон про освіту.

Угорщина через український закон про освіту хоче розслідування від ООН.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сиятро заявив, що уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закону «Про освіту».

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич анонсувала дату переговорів між Україною та Угорщиною щодо закону «Про освіту». При цьому зустріч із міністром освіти Румунії відбудеться вже цієї середи, 27 вересня.

Через протести ряду країн, передусім Угорщини, Україна направила статтю 7 закону про освіту на експертизу до Ради Європи.

Закарпатська облрада звернулася до президента щодо скандального закону про освіту.

15 вересня в розпорядженні «Главкома» опинився повний текст звернення депутатів Закарпатської обласної ради до президента України, в якому вони вказують на порушення прийнятим на початку вересня законом «Про освіту» конституційних прав національних меншин, зокрема, на навчання рідною мовою.

Читайте також статтю: Новий закон «Про освіту». Депутати шоковані тим, за що проголосували