Комітет Генасамблеї ООН розгляне нову резолюцію щодо Криму
Після голосування в Третьому комітеті проект буде спрямований на розгляд Генеральної асамблеї ООН
Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН у четвер, 15 листопада, розгляне оновлений проект резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і Севастополі (Україна)».
Про це повідомляє Постійне представництво України в ООН у Twitter.
Перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар заявила, що співавторами документа вже стали представники 38 країн світу.
«Завтра (15 листопада – ред.) знатимемо остаточну кількість країн, які приєдналися до співавторства. Наразі в Нью-Йорку перебуває заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця, який захищатиме позицію України на засіданні комітету», – написала Джеппар у Facebook.
Після голосування в Третьому комітеті проект буде спрямований на розгляд Генеральної асамблеї ООН, де голосування очікується в грудні.
Як відомо, 19 грудня 2017 року Генеральна асамблея ООН остаточно схвалила резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)». Тоді 70 країн підтримали документ, 26 виступили проти, 76 утрималися. Проти резолюції виступили Білорусь, Вірменія, Росія, Сирія, Зімбабве та інші країни.
У документі міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові.
Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.