Мер Миколаєва вимагає віддавати місту долар за кожну тонну вантажів, що проходять через місцевий порт
Миколаївський торговий порт щороку перевалює близько 40 млн тонн вантажів, мер хоче лишати у місті долар з кожної тонни
Наразі портове місто Миколаєв не отримує жодного фінанского зиску від знаходження у межах міста порту. Про це у інтерв’ю «Главкому» повідомив мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.
«Портові міста нічого від цього не отримують, тому Миколаєву, як і іншим містам, немає сенсу розвивати портову інфраструктуру», – зазначив міський голова.
За словами мера Миколаєва, задля розвитку бюджета міста, він наполягатиме на відрахуванні коштів від портового збору у бюджет міста.
«Ми хочемо розвиватися, тому наполягатимемо, щоб хоча б один долар з тонни вантажу залишати місцевій громаді. Тоді б уже цього року в Миколаєві залишилося $40 млн – це більше мільярда гривень. Кошти потрібні не лише на ремонт доріг, розбитих багатотонними вантажівками, що перевозять зерно, метал та інше», – зазначив Олександр Сєнкевич.
Ці гроші, в першу чергу, планують витратити на ремонт доріг, який не проводився близько 30 років.
За словами очільника Миколаєва, підтримкою портовиків у цій справі міськвлада вже залучилася.
«Ми вже заручилися підтримкою портовиків. До прикладу, керівництво компанії «Нібулон» нас підтримує, але вважає, що один долар на тонні – це забагато для Миколаєва та області, а от 50 центів буде нормально», – стверджує мер.
Проблему портового міста миколаївський мер навіть планує висувати на всеукраїнський рівень.
«Ми підготуємо відповідний проект закону, згідно з яким усі портові міста отримуватимуть якусь частину податків від портової інфраструктури. Сьогодні є різні види податків – портовий збір, причальний, канальний, лоцманський і т.д. І це не будуть додаткові податки, адже як людина, котра прийшла з бізнесу, я проти будь-яких додаткових податків. Їх удосталь», – зазначив Олександр Сєнкевич.
Зазначимо, що Миколаївський торговий порт щороку перевалює близько 40 млн тонн вантажів. Бюджет Миколаєва , за словами мера міста, на 2016 рік було заплановано на рівні 411 млн грн, але фактично зібрали вже 750 млн грн.
Детальніше читайте: Фінансова децентралізація. Як хитрує Гройсман і чому хвилюється Садовий