Мінюст переконує, що українцям виплачено усі борги за рішеннями Європейського суду
Виплати по більше ніж 5 тис. справ виконані згідно з рішеннями ЄСПЛ у передбачений українським та міжнародним законодавством порядок та строк
Міністерство юстиції України заявляє, що держава не має жодних боргів відносно своїх громадян за рішеннями Європейського суду з прав людини. Про це повідомляє прес-служба Мінюсту.
Зазначається, що вся інформація щодо прийнятих рішень ЄСПЛ та здійснених виплат з боку Мін’юсту по цих рішеннях доступна кожному громадянину.
«Отримати відповідні дані щодо прийнятих рішень можна на сайті ЄСПЛ за посиланням https://hudoc.echr.coe.int/eng# і сайті Верховної Ради України за посиланням http://zakon0.rada.gov.ua/laws/main/c798. Отримати відповідні дані щодо виплати коштів згідно з рішенням ЄСПЛ можна на публічному сайті Міністерства фінансів України за посиланням spending.gov.ua/transaction, ввіши код ЄДРПОУ Міністерства юстиції 00015622 та вибравши період оплати», - інформують у міністерстві.
«Міністерство юстиції наголошує, що жодних боргів за рішеннями ЄСПЛ відносно громадян України наша держава не має. Виплати по більше ніж 5 000 справ виконані згідно з рішеннями ЄСПЛ у передбачений українським та міжнародним законодавством порядок та строк», - заявляють у Мінюсті.
У відомстві нагадують, що Міністерство юстиції ще у 2014 році взяло на себе зобов’язання ліквідувати заборгованість у справах ЄСПЛ. «І цього року виконало це зобов’язання. У 2014 році виплатили 169,8 млн грн, у 2015 році – 640 млн грн, у 2016 році – 612,3 млн грн, у 2017 році – 56,9 млн грн», - йдеться в повідомленні Мінюсту.
Зазначається, що суми справедливої сатисфакції та сплати за рішеннями національних судів проводяться в порядку надходження рішень з ЄСПЛ та по мірі надання заявниками та іншими особами необхідної інформації для виконання платежу.
У зв’язку з цим Мінюст вважає, що необхідності в формуванні окремого реєстру на сьогодні немає, «оскільки немає черги по сплатах і абсолютно вся інформація з цього приводу є у відкритому доступі».
«Законодавчої вимоги вести реєстр даних сплат немає також. Однак, якщо на відповідні дії є суспільний запит, Мін’юст готовий розглянути можливість створення такої бази даних окремо», - додали в міністерстві.